درباره ما

به رژیم درمانی نوین خوش آمدید

رژیم درمانی نوین در سال ۱۳۸۴ توسط دکتر حمیدرضا فرشچی با هدف ارائه خدمات درمانی و مشاوره‌ای به هموطنان برای درمان چاقی، لاغری و بیماری‌های متابولیک ناشی از چاقی تحت عنوان سندرم متابولیک مانند دیابت، افزایش چربی‌های خون، افزایش فشارخون، اختلالات هورمونی مرتبط با چاقی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک و به‌طور کلی  بیماری‌های ناشی از تغذیه و شیوه ناصحیح زندگی تاسیس گردید. علاوه بر این،  ارائه برنامه منظم رژیم درمانی برای گروه‌های خاص مانند رژیم دوران بارداری، شیردهی و یائسگی و نیز تغذیه کودکان و رژیم دوران بلوغ از زمینه‌های فعالیت “رژیم درمانی نوین” می‌باشد.

درباره دکتر فرشچی :

دکتر حمیدرضا فرشچی پس از دریافت دکترا در رشته پزشکی برای گذراندن دوره تخصصی در رشته تغذیه بالینی به کشور انگلستان عزیمت نمود. وی پس از دوره تخصصی تغذیه بالینی (Clinical Nutrition & Metabolism) و فلوشیپ چاقی و دیابت (Diabetology) از دانشگاه ناتینگهام انگلستان  در سال ۱۳۸۴ به کشور بازگشت. وی علاوه بر تحصیل در رشته تغذیه بالینی و متابولیسم در طی دوره فلوشیپ در بخش دیابت و چاقی در یکی از بیمارستان‌های فوق‌تخصصی انگلستان (Queen’s Medical Centre) به تحصیل و طبابت زیر نظر اساتید مبرز این رشته مشغول بوده است.

لازم بذکر است که از سال ۲۰۱۲ میلادی دکتر فرشچی به عنوان دانشیار در دانشکده پزشکی دانشگاه ناتینگهام انگلستان مشغول به فعالیت علمی و پژوهشی می‌باشد، که نتایج آن در معتبرترین مجلات علمی تغذیه بالینی به چاپ رسیده‌است.

مقالات علمی دکتر فرشچی :

نتایج تحقیقات و مطالعات علمی دکتر فرشچی در طی دوران آموزش تخصصی و فلوشیپ در معتبرترین مجلات بین‌المللی تغذیه بالینی و دیابت به چاپ رسیده‌است. در طی سال‌های اخیر، دکتر فرشچی به همراه یک تیم چند مرکزی از رژیم درمانی نوین، دانشگاه ناتینگهام انگلستان و پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران، تحقیقات بالینی دیگری را در مجلات بین‌المللی معتبر و نیز کنفرانسهای علمی بین المللی ارائه نموده‌است.  نمونه مقالات وی در مجلات علمی  بین‌المللی به شرح ذیل می‌باشد.

American Journal Clinical Nutrition

International Journal of Obesity

Diabetic Medicine

Diabetes, Obesity and Metabolism

Journal of Obstetrics & Gynecology

کتب بین المللی دکتر فرشچی :

علاوه بر این وی بخشی از کتاب “بررسی کلینیکی چاقی در بالغین و کودکان” (Clinical Obesity in Adult & Children) که مرجع معتبر بین‌المللی در درمان چاقی است را در سال ۲۰۰۵ میلادی به رشته تحریر درآورده‌است.
وی همچنین در جمع اساتید برجسته متخصصین چاقی و دیابت بین‌المللی ، بخشی از کتاب رفرانس Handbook of Obesity که در آمریکا برای دوره فوق تخصصی طب چاقی تدریس می‌گردد را در سال ۲۰۱۴ میلادی نوشته‌است.

وی در طی سال‌های اخیر در برنامه‌های متعدد رادیو و تلویزیونی به‌عنوان پزشک متخصص تغذیه در برنامه‌های پزشکی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به صفحه مدیا حضور داشته است. علاوه‌بر‌این به منظور ایجاد باورهای صحیح تغذیه‌ای و نیز ارتقاء دانش تغذیه‌ای هموطنان، وی بیش از ۳۰۰ مقاله علمی در روزنامه‌ها و مجلات از قبیل روزنامه جام جم، مجله خانواده سبز، و  روزنامه همشهری به چاپ رسانده‌است.

درباره رژیم درمانی نوین :

ما در رژیم درمانی نوین، به درمان هموطنان مبتلا به بیماری‌های تغذیه‌ای به‌ویژه سندرم متابولیک می‌پردازیم. لازم بذکر است خدمات ارائه شده ما فقط محدود به ارائه رژیم غذایی نمی‌باشد. چرا که مطالعات علمی نشان داده‌اند که درمان بیماری‌های متابولیک نیاز به مداخله همه جانبه در شیوه‌های زندگی، رفتار درمانی و نیز درمان دارویی دارد . لذا درمان چاقی و بیماری‌های وابسته شامل همه موارد فوق می‌باشد.

مهمترین زمینه های خدمات رژیم درمانی نوین عبارت است از:

میخواهید رژیم مخصوص خودتان را دریافت کنید؟