کاهش وزن بدون گرسنگی

سن: ۲۲ سال
وزن اولیه: ۹۷ کیلوگرم
کاهش وزن: ۱۰ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۳ ماه
هر زمان که به مهمانی یا عروسی دعوت می شدم از چند روز قبل شروع به رژیم گرفتن می کردم. رژیم هایی که در این مواقع می گرفتم رژیم هایی بودند که یا دوستانم در اختیارم قرار داده بودند و یا در اینترنت پیدا کرده بودم. چند روز رژیم سوپ و رژیم شیر و … می گرفتم، کمی دمنوش های مختلف می خوردم و چند کیلو وزن کم می کردم. اما از روز بعد از مهمانی که طبق روال همیشگی ام غذا می خوردم سریع وزن اضافه می کردم.
آخرین باری که رژیم گرفتم به علت درد معده و ریزش موی شدید نتوانستم بیش از چند روز آن را ادامه دهم. درد معده ام آن قدر شدید بود که مجبور شدم به پزشک مراجعه کنم. پزشک مرا از گرفتن رژیم های سخت و غیراصولی منع کرد و توصیه نمود که برای دریافت یک رژیم مناسب به رژیم درمانی نوین مراجعه کنم.
بعد از مشاوره با آقای دکتر فرشچی ایشان با توجه به شرح حالی که از من گرفتند و به علت ریزش مویی که داشتم مکمل های غذایی مناسب را برایم تجویز کرده و اولین رژیم را در اختیارم قرار دادند. تاکید ایشان بر این بود که کاهش وزن مناسب نیم تا یک کیلو در هفته است و رژیمی که بیش از این میزان سبب کاهش وزن شود به سلامتی آسیب می رساند.
در رژیمی که آقای دکتر برای من تنظیم کرده بودند همه نوع ماده غذایی وجود داشت و هرگز احساس گرسنگی نمی کردم. فکر نمی کردم با این رژیم وزن کم کنم. در چند هفته اول به علت رژیم های سختی که گرفته بودم و بدنم مقاوم شده بود کاهش وزن کمی داشتم اما بعد از چند هفته وزنم شروع به پایین آمدن کرد. همین میزان کاهش وزن امیدوارم می کرد که حتماً موفق خواهم شد.
در پایان ۳ ماه حدود ۱۰ کیلو کاهش وزن داشتم. هرچند می توانستم نتیجه بهتری کسب کنم اما امیدوارم در دوره های بعدی با تغییراتی که در عادات غذایی خود ایجاد کرده ام کاهش وزن بیشتری داشته باشم.

Loading