کاهش وزن با اصلاح عادات غذایی

سن: ۲۳ سال
وزن اولیه: ۱۰۵ کیلوگرم
میزان کاهش وزن: ۳۶ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۱۲ ماه
در کودکی چون کمی لاغر بودم اطرافیانم مدام نگران غذا خوردن من بودند و مرا تشویق می کردند، که غذای بیشتری بخورم. به همین دلیل از همان سن به پرخوری عادت کردم.
از اواسط دوران دبستان کم کم به وزنم افزوده شد تا اینکه در دوران دبیرستان کاملاً یک فرد چاق محسوب می شدم. این وضعیت با ورودم به دانشگاه تشدید شد. با دوستانم به رستوران می رفتم و با وجود آن که می دانستم باید با محدود کردن غذاهای پرکالری وزنم را کاهش دهم، اما نمی توانستم در مقابل غذاهای پرچرب مقاومت کنم. در زمان درس خواندن نیز عادت داشتم تنقلات کنار دستم بگذارم و بخورم.
در پایان دوره دانشگاه به قدری چاق شده بودم که حتی دوستانم نیز از من می خواستند که وزنم را کم کنم. به تدریج متوجه نگاه های سنگین اطرافیان شدم. گوشه گیر شده بودم و خجالت می کشیدم در جمع دوستان و آشنایان حاضر شوم.

کاهش وزن با اصلاح عادات غذایی

به همین دلیل اولین قدم را برای کاهش وزن برداشتم و به توصیه یکی از هم دانشگاهی هایم که از نزدیک شاهد کاهش وزنش بودم به آقای دکتر فرشچی مراجعه کردم. دکتر فرشچی با بررسی رژیم غذایی ام به من گوشزد کردند که بخش بزرگی از عادات غذایی ام نادرست است و باید حتماً نسبت به اصلاح آن ها اقدام کنم.
من انگیزه کافی برای کاهش وزن داشتم. تمام غذاهای پرکالری را از منزل خارج کردم و با امید به خدا اولین رژیم را دریافت کردم. چند هفته اول کمی سخت بود و گاهی هوس خوردن تنقلات می کردم، اما به تدریج به مصرف میان وعده های سالم تر و کم کالری تر مثل میوه و سبزی عادت کردم.
فست فود را کاملاً کنار گذاشتم و به توصیه آقای دکتر اگر مجبور به مصرف غذا در رستوران می شدم غذاهای کبابی را که کم کالری تر بودند انتخاب می کردم. با اصلاح برنامه غذایی و پیاده روی منظم موفق شدم طی ۱ سال ۳۶ کیلو وزن کم کنم.

Loading