کاهش کلسترول خون

سن: ۴۵ سال
وزن اولیه: ۹۵ کیلوگرم
کاهش وزن: ۱۱ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۳ ماه
از آخرین باری که آزمایش خون داده بودم ۴-۳ سالی می‌ گذشت. در آن آزمایش کمی کلسترول خونم بالا بود. چون میزان آن خیلی بالا نبود اقدام خاصی برای درمانش نکرده بودم.
بعد از چند سال به اصرار همسرم برای آگاهی از وضعیت سلامتی‌ ام مجدداً آزمایش خون دادم. زمانی که آزمایش را به پزشک نشان دادم متوجه شدم که کلسترول خونم به حدی بالا رفته که باید دارو مصرف کنم. علاوه بر آن قند خونم به مرحله ‌ای رسیده که پیش دیابت نامیده می ‌شود.
پزشک از من خواست که حتماً وزن کنم تا به کاهش کلسترول و قند خونم کمک کنم. تا قبل از این تاریخ هیچ‌ گاه برای کاهش وزن اقدام نکرده بودم. در حقیقت برخلاف بسیاری از افراد چاق انگیزه ‌ای برای این کار نداشته و از وضعیت ظاهری خود راضی بودم.
بعد از آگاهی از نتیجه آزمایش مدتی خودم شروع به رژیم گرفتن کردم. در ابتدا چند کیلو وزن کم کردم. اما بعد از مدتی روند کاهش وزنم متوقف شد. از طرفی رژیمی که گرفته بودم به حدی سخت بود که نتوانستم مدت طولانی به آن ادامه دهم.
همسرم پیشنهاد کرد که به جای رژیم ‌های غیراصولی با مراجعه به متخصص تغذیه رژیم مناسبی دریافت کنم. بعد از کمی پرس و جو از دوستان و آشنایان تصمیم گرفتم از رژیم ‌های آقای دکتر فرشچی استفاده کنم. آقای دکتر بعد از گرفتن شرح حال اولین رژیم را با توجه به آزمایشاتم در اختیارم قرار دادند. رعایت رژیم ‌ها با وجود آن که مرا از بسیاری از تنقلات محبوبم باز می ‌داشت اما بسیار آسان بود.


بیشتر بخوانید: غذاهای مفید برای کلسترول بالا


پس از ۳ ماه برای بررسی قند خون و چربی خونم آزمایش دیگری دادم. خوشبختانه نتیجه آزمایش بسیار رضایت ‌بخش بود. قند خونم به محدوده طبیعی رسیده بود. کلسترول خونم نیز به حدی کاهش یافته بود که پزشک دوز دارویم را کاهش داد. نتیجه به دست آمده آن قدر برایم خوشایند و امیدوار کننده بود که تصمیم گرفتم تا رسیدن به وزن ایده‌ آل به گرفتن رژیم ادامه دهم.

Loading