کاهش قند خون با کاهش وزن
سن: ۴۱ سال
وزن اولیه: ۸۸ کیلوگرم
کاهش وزن: ۲۶ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۸ ماه
من در خانواده ای متولد شدم که چند نفر از اعضای آن به دیابت مبتلا بودند. پدرم، برادرم و یکی از عموهایم دیابت داشتند. همیشه من و دیگر اعضای خانواده این نگرانی را داشتیم که ممکن است ما هم به دیابت مبتلا شویم. به همین علت همیشه سعی می کردیم در مصرف شیرینی، شکلات و برنج زیاده روی نکنیم. اما متاسفانه من در مورد نان و فست فودها نمی توانستم این اصل را رعایت کنم.
کاهش وزن و بیماری دیابت
هر سال مقداری به وزنم افزوده می شد. اما این افزایش وزن چون تدریجی بود خیلی به چشم نمی آمد. تا اینکه بعد از ۵ سال به قدری وزن اضافه کرده بودم که اندازه لباس هایم نسبت به گذشته ۳-۲ سایز بیشتر شده بود.
 این افزایش وزن به خصوص در ناحیه شکم مشخص بود و باعث شده بود نسبت به ظاهرم احساس خوبی نداشته باشم. اما این تنها مشکلی نبود که داشتم. بلکه آنچه همیشه از آن وحشت داشتم به سراغم آمده بود. قند خونم بالا رفته بود. البته هنوز به اندازه ای بالا نبود که به دیابت مبتلا شوم.
با توجه به سابقه خانوادگی دیابت تصمیم گرفتم رژیم بگیرم و وزن کم کنم. به توصیه یکی از افراد خانواده به رژیم درمانی نوین مراجعه کردم. به جرات می توانم بگویم که رژیم متنوع و کاملی که در این مرکز در اختیار من قرار گرفت کمک زیادی به کاهش وزن و کنترل قند خونم کرد.
وجود وعده های متعدد در طول روز از گرسنگی من جلوگیری می کرد و راحت تر می توانستم مقدار نان مصرفی ام را کنترل کنم. سبزیجات و میوه ها که من پیش از شروع رژیم کمتر مصرف می کردم در ایجاد حس سیری و تنظیم قند خونم نقش مهمی داشتند.
من ۳ دوره از رژیم های نوین استفاده کردم. رژیم های نوین سبب شد هم وزن کم کنم و به وزن مناسب برسم و هم قند خونم کاهش پیدا کند و از ابتلای من به دیابت جلوگیری شود.

Loading