ترک ورزش و افزایش وزن
سن: ۴۴ سال
وزن اولیه: ۱۰۲ کیلوگرم
میزان کاهش وزن: ۳۴ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۱۲ ماه
وزن من از زمانی شروع به اضافه شدن کرد که ورزش را کنار گذاشتم. سال ها به طور حرفه ای فوتبال بازی می کردم و به همین خاطر همیشه وزن مناسبی داشتم. بعد از آن که ورزش را ترک کردم اشتهای زیاد در کنار مصرف مواد غذایی پرکالری و شیرین که از دوران نوجوانی به مصرف آن ها عادت  داشتم سبب شد کم کم به وزنم افزوده شود.
کم کم کمر درد نیز به سراغم آمد. می دانستم که علت اصلی دردهایم اضافه وزنی است که دارم. دوستانم از ظاهری که پیدا کرده بودم متعجب بودند و از من می خواستند که سعی کنم وزنم را به آنچه قبلاً بود، کاهش دهم.  خودم نیز از وضعیتی که داشتم ناراضی بودم و علاقه ای نداشتم در مقابل آینه به خود نگاه  کنم.
ابتدا شروع کردم در اینترنت مطالب مرتبط با چاقی را پیدا کرده و می خواندم. در این جستجوهای اینترنتی بود که با سایت رژیم درمانی نوین آشنا شدم. این سایت مطالب مفیدی در مورد تغذیه و سلامتی داشت. کم کم علاقه مند شدم برای کاهش وزن به این مرکز مراجعه کنم.
در ابتدا رعایت رژیم خیلی سخت به نظر می رسید. فکر نمی کردم بتوانم حجم غذایم را کم کنم یا از خوردن غذاهای دلخواهم دست بکشم. در هفته های اول کمی ناپرهیزی داشتم. اما بعد از مدتی ساعات غذا خوردنم منظم شد و با خوردن میوه و سبزیجات در بین وعده های غذایی سیر می شدم.
هرچند دیگر فوتبال بازی نمی کردم اما پیاده روی را به برنامه کاهش وزنم اضافه کردم. هر روز پیاده روی می کردم. هر دو هفته یک بار هم به کوه می رفتم. در مدت یک سال موفق شدم ۳۴ کیلو کاهش وزن داشته باشم. در حال حاضر تمام تلاشم بر این است که با رعایت آنچه در این مدت آموخته ام وزنی را که کم کرده ام ثابت نگهدارم.

Loading