رژیم دکترفرشچی و درمان پیش دیابت

سن: ۳۸ سال
وزن اولیه: ۸۹ کیلوگرم
کاهش وزن: ۲۰ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۶ ماه
من زمانی به فکر کاهش وزن افتادم که متوجه شدم قند خونم کمی بالا است. طبق گفته پزشک من در مرحله پیش دیابت بودم و نیازی به مصرف دارو نداشتم. اما باید وزنم را کاهش می‌ دادم و روش غذا خوردنم را تغییر می‌ دادم تا در آینده به دیابت مبتلا نشوم.

متاسفانه مادر و یکی از خاله‌ هایم سال‌ ها بود دیابت داشتند و مجبور بودند چند نوع قرص در طول روز مصرف کنند. چون از مشکلات و عوارض دیابت کاملاً آگاه بودم تصمیم گرفتم به توصیه پزشک عمل کنم. نهایتاً بعد از پرس و جو از اطرافیان رژیم درمانی نوین را برای این کار انتخاب کردم.
رژیمی که در اختیار من قرار گرفت بسیار کامل بود. تمام مواد غذایی سالم و مفید در آن گنجانده شده بود. تعداد زیاد وعده ‌ها و میان‌ وعده ‌ها در آن سبب می شد در طی روز به

درمان پیش دیابت با رژیم لاغری

اندازه کافی سیر شوم. تنها مسئله‌ ای که در ابتدا مرا اذیت می ‌کرد این بود که قبل از شروع رژیم عادت داشتم با هر لیوان چای چندین عدد خرما یا شکلات بخورم.
روزهای اول به شدت هوس خوردن مواد قندی داشتم. به توصیه آقای دکتر فرشچی سعی کردم حذف مواد غذایی شیرین را به تدریج و طی چند هفته انجام دهم تا کنار گذاشتن آن ‌ها برایم آسان‌ تر باشد. خوشبختانه زودتر از آنچه تصور می‌ کردم در این امر موفق شدم. بعد از چند هفته به قدری رعایت رژیم برایم راحت شده بود که حتی اگر مواد غذایی شیرین را می‌ دیدم هم هوس خوردن آن ‌ها را نمی ‌کردم.
شروع هر کاری مسلماً سختی ‌هایی دارد. ترک عادات غذایی بد هم در ابتدا دشوار است. به ویژه من که به نوعی عاشق مواد قندی بودم، فکر می کردم اگر هر روز خرما نخورم افت فشارخون خواهم داشت. ولی جالب است که بدانید با کمی صبر و حوصله می ‌توان بر این مشکلات غلبه کرد. آن‌ قدر از نتیجه کار راضی هستم که تمام افراد چاقی که می ‌شناسم را تشویق می‌ کنم وزن کم کنند و به فکر سلامتی‌ شان باشند.

Loading