چاقی پس از بازنشستگی
سن: ۵۴ سال
وزن اولیه: ۸۵ کیلوگرم
میزان کاهش وزن: ۲۳ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۹ ماه
همیشه به وضعیت ظاهری خودم اهمیت می دادم. به آنچه خودم و خانواده ام می خوردیم دقت کافی داشتم. حتی در مهمانی ها نیز سعی می کردم غذایی که می خورم از حد خاصی فراتر نرود. دو سه روز در هفته پیاده روی می کردم. به همین خاطر تقریباً وزن مناسبی داشتم. هر زمان نیز می دیدم وزنم در حال افزایش است چند روزی رژیم می گرفتم تا وزنم پایین بیاید.
همیشه به علت تلاشی که برای ثابت نگه داشتن وزنم می کردم مورد تحسین اطرافیان بودم. اما بعد از مدتی بازنشسته و به فاصله کوتاهی نیز یائسه شدم. بازنشستگی سبب شده بود کمی افسرده شوم و برای رفع این احساس گاهی برخلاف گذشته ناپرهیزی هایی داشته باشم. متاسفانه در مدت کوتاهی متوجه شدم دیگر از آن تناسب اندامی که همیشه به آن افتخار می کردم خبری نیست.
چاقی پس از بازنشستگی
به خاطر شرایط روحی ام به روانشناس مراجعه کردم و به پیشنهاد ایشان و برای بهبود روحیه ام تصمیم گرفتم وزن کم کنم. برای کاهش وزن رژیم درمانی نوین را انتخاب کردم.
بعد از مراجعه به این مرکز و بیان مشکلاتم برای آقای دکتر فرشچی متوجه شدم تغییرات هورمونی که در دوران یائسگی اتفاق می افتد، نیز در افزایش وزنم بی تاثیر نیست اما با پیروی از یک رژیم مناسب می توانم با این تغییرات مقابله کنم.
رژیم ها بر اساس وزن و شرایط من تنظیم می شدند و سرشار از مواد غذایی سالم و مفید بودند. جلسات مشاوره حضوری که به صورت منظم برگزار می شد، به من کمک می کرد تا با دقت بیشتری رژیم را رعایت نمایم. در کنار رعایت رژیم به طور مرتب پیاده روی می کردم. خوشبختانه بازنشستگی این فرصت را برای من ایجاد کرده بود که هر روز وقت کافی برای پیاده روی داشته باشم.
طی ۹ ماه ۲۳ کیلو وزن کم کردم. روحیه ام بهتر شد و تا الان که یک سال از آن موقع می گذرد وزنم ثابت باقی مانده است.

Loading