مبارزه با چاقی

سن: ۳۹ سال
وزن اولیه: ۱۰۵ کیلوگرم
کاهش وزن: ۲۲ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۶ ماه
مدت ها بود که اضافه وزن داشتم. اما هیچ اقدامی برای کاهش وزنم نمی کردم. زمانی که وزنم از ۱۰۰ کیلو عبور کرد عوارض چاقی هم خودشان را نشان دادند.
دائماً از خستگی و پا درد گلایه می کردم. آزمایشاتم نشان می داد که کلسترول خونم افزایش پیدا کرده است. افسرده شده بودم. از قرار گرفتن در جمع دوستان و آشنایان طفره می رفتم. وزن بالا مانع از آن بود که سرگرمی های مورد علاقه ام را انجام دهم.
همیشه مسافرت و رفتن به طبیعت را دوست داشتم. اما به علت چاقی و پا درد نمی توانستم مسافت های طولانی را پیاده روی کنم. خانواده ام به شدت نگران سلامتی ام بودند و به دنبال راهی می گشتند که به من کمک کنند.
در نهایت توصیه کردند که برای کاهش وزن به آقای دکتر فرشچی مراجعه کنم. هرچند رژیمی که برای من تنظیم شده بود از همه نظر کامل بود اما اوایل چشم پوشی از شیرینی و شکلات برایم دشوار بود. زیرا علاوه بر اینکه به مصرف شیرینی جات بسیار علاقه مند بودم، در نزدیکی محل کارم یک شیرینی فروشی بود که هر بار از کنار آن رد می شدم به خصوص اگر روز پراسترسی را گذرانده بودم هوس می کردم به داخل رفته و مقداری شیرینی بخرم.
به تدریج یاد گرفتم که چگونه استرس خود را کنترل کرده و انگیزه ام را برای رعایت رژیم ها افزایش دهم. هر وقت هوس شیرینی می کردم سریعاً مشغول کاری می شدم تا خوردن تنقلات شیرین را فراموش کنم.
اگر یک روز رژیم را به هر دلیلی کامل رعایت نمی کردم ناامید نشده و دوباره به رعایت رژیم ها ادامه می دادم. حذف شیرینی و شکلات و مصرف میوه به جای آن ها در کنار پیاده روی که هر روز آن را انجام می دادم به من کمک کرد تا در مدت ۶ ماه ۲۲ کیلو کاهش وزن داشته باشم. امیدوارم با کمک آقای دکتر فرشچی و انگیزه بالایی که دارم به زودی به وزن مناسب برسم.

Loading