فست فود و چاقی
سن: ۳۸ سال
وزن اولیه: ۸۸ کیلوگرم
کاهش وزن: ۲۵ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۹ ماه
از دوران دانشجویی که مصرف غذاهای بیرون از منزل را شروع کردم به تدریج به وزنم افزوده شد. هیچ وقت به طور جدی به دنبال کاهش وزن نبودم. اما زمانی که برادرم که تنها چند سال از من بزرگتر بود و در عین جوانی به علت سکته قلبی مدتی در بیمارستان بستری شد به خود آمدم و تصمیم گرفتم برای کاهش وزن اقدام کنم.
برای این کار به آقای دکتر فرشچی که مدتی بود برنامه‌هایشان را در تلویزیون می‌دیدم مراجعه کردم. آقای دکتر شرح حال کاملی از من گرفتند. همچنین آزمایشاتی را برای من نوشتند که بعد از آماده شدن جواب آن‌ها متوجه شدم چربی خونم کمی بالاست. بعد از آن با توجه به وضعیتی که داشتم اولین رژیم غذایی را دریافت کردم.
در این رژیم بر تغذیه صحیح تاکید شده بود، تنوع آن مناسب بود و غذاهای آن برای همه افراد خانواده قابل استفاده بود. نتیجه رژیم بسیار خوب بود و خوشبختانه هر هفته کاهش وزن مناسبی داشتم.
من که تا قبل از شروع رژیم عادت داشتم چندین بار در طول هفته از غذاهای آماده و فست فود استفاده کنم پس از شروع دوره رژیم مصرف آن‌ها را به میزان زیادی کاهش دادم.
با وجود مشغله زیادی که در طول روز داشتم فرصت زیادی برای فعالیت بدنی نداشتم. اما حتی از زمان‌های کوتاه نیز برای پیاده‌روی استفاده می‌کردم و برخی از مسیرها را که قبلاً با ماشین می‌رفتم پیاده طی می‌کردم. میزان کاهش وزن که هر هفته شاهد آن بودم و تشویق اطرافیان سبب شد ۹ ماه بدون وقفه در دوره‌های کلینیک نوین شرکت کنم و به وزن ایده‌آل برسم.
توصیه من به همه این است که قبل از اینکه به علت تغذیه نادرست سلامتی خود را از دست بدهند، نسبت به اصلاح سبک زندگی و شیوه غذا خوردن خود تجدید نظر کنند.

Loading