۷ راه ساده برای پیشگیری از بیماریها و افزایش سلامتی

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #87370
  e.amini
  مشارکت کننده

  در جهانی که مملو از علوم پزشکی مختلف،دستورالعمل ها و داروها برای درمان احتمالی هر بیماری است،خوب است که بدانیم که راههای مختلفی برای پیشگیری از بیماریها و افزایش سلامتی وجود دارد.بیشتر آنها مثل عادات غذایی مناسب،خواب کافی و ورزش راههای ساده ای بنظر می آیند.اما بکارگیری اصولی آنها می تواند باعث افزایش سن تا چندین برابر شود، که به آن آیورودا میگویند. آیورودا به معنای “دانش خوب زیستن” است.و راهی برای شادتر و سالم تر زندگی کردن است.آیورودا همانند سیستم جامع سلامتی عمل میکند که اساسا متفاوت از انچه که در زندگی امروز می بینیم است.در علم آیورودا حفظ سلامتی متکی بر شغل و تجارت خاص نیست بلکه مرتبط با خود شخص می باشد.در این علم راهکارهایی برای مراقبت شخص و ساختن چارچوبی واحد از سلامتی(پراکریت)و نگهداری آن ارائه می شود.
  سالم بودن فرآیندی پیوسته و دائمی ست.اگرچه در ابتدا ممکن است محدودکننده بنظر برسد،اما در واقع فرصتی برای دستیابی به حالت مطلوبی از زندگی است.
  اینها قوانین آیورودا هستند:
  1_خوردن بر طبق پراکریت تان:
  ساختار طبیعی بدن شما یا پراکریت،ترکیب منحصربه فرد اجزای بدن شماست.(واتا،پیتا،کافا).هر کدام از اینها مزایا و معایب خود را دارند و این دلیلی است که چرا هر رژیمی برای هر فردی مناسب نیست.
  برای مثال یک فرد پیتا باید رژیم مواد غذایی خام را دنبال کند ،درحالیکه یک فرد واتا نباید اینطور عمل کند.وقتی شما در مورد پراکریتی تان بدانید،سپس می توانید رژیم خود را در جهت افزایش سلامتی تان در هر روز سال تغییر دهید.
  2_خواب:
  هر فردی نیاز به خواب دارد.اما به چه مقدار؟
  این نیز بستگی به پراکریتی تان دارد.افراد کافا حدود 6 ساعت به خواب نیاز دارند.پیتا حدود 7 و واتا حدود 8 ساعت.
  بهتر است همه افراد حدود ساعت 10 به رختخواب بروند و هنگام بیدار شدن باطراوت و پرانرژی هستند.
  3_ورزش کردن با وجود همه ی محدودیت ها:
  بعد از کار دشوار در طول هفته،اندکی استراحت برای هرکسی لازم است.اما فشار مشکلات ممکن است باعث شود تا شما به انتظارات دلخواهتان نرسید.فشار بیش از حد موجب فرسودگی فرد می شود و روال تکراری زندگی میتواند آغازی برای شروع شرایطی نامطلوب مثل آلزایمر،پارکینسون و استئوآرتریت(ورم مفاصل و استخوان ها)باشد.
  4_با شستشوی فصلی از شر مسمومیت خلاص شوید.
  بر طبق آیورودا،تراکم فصلی سموم در بدن با تاکید بر روی اینکه تولید سم ها بیشتر درونی است تا از منابع بیرونی،پدیده ای طبیعی است.
  پانچاکارما ،مرحله ی اصلی برای دفع این سموم است.و کاربرد منظم آن می تواند ساعت بیولوژیکی بدن را تنظیم کند.
  5_همیشه به صداهای بدن و نیازهای آن توجه کنید.
  دفع باد و ادرار تنها دو نوع ازین نیازها هستند.آیورودا 13 نوع الزام بدنی را معرفی میکند که وقتی بروز کردند هرگز نباید مانع آنها شویم؛زیرا مستقیما سبب بروز بیماری می شوند.بنابراین هرزمان که احساس ادرار،دفع باد،مدفوع،استفراغ، عطسه ،آروغ،خمیازه،خوردن(در هنگام گرسنگی)و آشامیدن(در هنگام تشنگی)،گریه،خواب و نفس عمیق کردید،حتما آنرا انجام دهید.
  6_دوستان وهمراهان خوب داشته باشید.
  همراهان خوب به معنی لذت بردن از زندگی و تفریح و استراحت نیز هست.با کسانی معاشرت داشته باشید که پشتیبان،بی ریا و صادق باشند؛و هنگامیکه نیاز به مراقبت و توجه دارید،همراه شما باشند.
  7_برای باورهایتان تلاش کنید.
  سالم بودن به معنای شاد بودن است.در این حالت صبح ها با اشتیاق بیشتری برای انجام کارهای مورد علاقه تان بیدار می شوید.اگر از شغلتان راضی نیستید،حتما وقت آزاد کافی در هر هفته برای دنبال کردن علایقتان و توسعه ی روح و روان و لذت بردن از زندگیتان بگذارید.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.