۷ راه برای کم کردن وزن بدون رژیم

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #79148
  zghasemi
  مشارکت کننده

  برای رسیدن به وزن دلخواهتان شروع به تحمل گرسنگی می کنید اما ممکن است این کار نتیجه برعکسی برای شما داشته باشد. اما می توانید وزن خود را به روشهای متفاوت و بهتری کم کنید، در اینجا 7 راه را برای کاهش وزن بدون گرفتن رژیم به شما معرفی خواهیم کرد:
  1. یک برنامه منظم ورزشی را پیش بگیرید:
  اگر می خواهید بدون گرفتن رژیم وزن کم کنید باید از یک برنامه منظم ورزشی پیروی کنید. باید شروع این برنامه ورزشی با تفکری مصمم همراه باشد. اگر به طور منظم ورزش کنید مطمئن باشید بدنتان در حالت مناسبی خواهد بود.
  2. فست فودها را از برنامه غذاییتان حذف نمایید:
  حذف کردن فست فودها از برنامه غذاییتان به این معنی نیست که رژیم گرفته اید. این بدین معناست که شما به طور منظم از غذاهای سالم استفاده می کنید و از خوردن کالریهای اضافه که به طور زیادی در فست فودها موجود می باشد اجتناب می کنید. اینکار به شما کمک می کند که وزن کم کنید.
  3. در فاصله های زمانی مشخص غذا بخورید:
  با زیاد کردن فاصله زمانی بین وعده های غذاییتان مدت زیادی گرسنه نمانید. هرگاه احساس گرسنگی کردید وعده غذاییتان را میل کنید البته فقط به اندازه رفع گرسنگیتان بخورید. با اینکار در وعده های بعدی زیاده روی نخواهید کرد، همینطور از خوردن هله هوله بین دو وعده غذایی جلوگیری خواهید نمود.
  4. وقتی گرسنه نیستید چیزی نخورید:
  شبها وقتی تا دیر وقت بیدار می مانید یا وقتی حوصله تان سر رفته میل زیادی به خوردن هله هوله پیدا می کنید. از خوردن هله هوله زمانیکه گرسنه نیستید و فقط به خاطر اینکه فکر می کنید از خوردن آن لذت خواهید برد، اجتناب کنید. جلوی اینجور اشتیاقها به خوردن را بگیرید و ببینید چطور وزن کم خواهید کرد.
  5. از غذا خوردن در نیمه شب بپرهیزید:
  اگر می خواهید وزن کم کنید باید این را در نظر بگیرید که خوردن غذا یا هله هوله هایی مانند چیپس در نیمه های شب کاملا با خواسته شما مغایرت دارد. متابولیزم بدن هنگام شب کاهش می یابد از اینرو هضم غذا به راحتی صورت نخواهد پذیرفت.
  6. با اعتدال غذا بخورید:
  شما حتما باید وعده های سه گانه صبحانه، ناهار و شامتان را بخورید. می توانید هفته ای یکبار بعد از خوردن یکی از وعده های غذاییتان دسر نیز بخورید. برای غذاهایی که می خواهید در طول هفته بخورید برنامه ریزی کنید و با اعتدال پیش بروید. اینکار نه تنها اشتیاق شما را برای خوردن ارضا خواهد کرد بلکه به متناسب غذا خوردن شما نیز کمک می کند.
  7. تا آنجا که ممکن است غذاهای خانگی میل کنید:
  گاهی به علت آنکه مدت متمادی از غذاهای بیرون استفاده می نمایید شروع به چاق شدن می کنید، چون این غذاها بسیار چرب هستند و غذاهای سالمی نمی باشند. غذاهای کم حجم خانگی درست کنید و با خود سر کار ببرید. در غیر اینصورت خوردن یک همبرگر با مقدار زیادی چیپس یا یک ساندویچ هات داگ شما را چاق خواهد کرد.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.