۵ راه برای دویدن راحت‌تر

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #91579
  ezamani
  مشارکت کننده

  افراد زیادی از دویدن خسته می‌شوند و این ورزش را خسته‌کننده می‌دانند. دلیل این مسئله این است که بیشتر این افراد دویدن را بلد نیستند. این مسئله عادی است چون بیشتر این افراد دویدن را بلد نیستند، دویدن را نمی‌آموزند و تنها به صورت غریزی این کار را انجام می‌دهند.

  نکاتی هست که با رعایت آنها می‌توان درست‌ دوید و بیشتر از آن لذت برد.

  ۱- چانه را پایین بیاورید

  بیشتر افراد هنگام دویدن چانه را بالا می‌برند و سر را به سمت بالا خم می‌کنند. این کار باعث سخت‌تر شدن تنفس می‌شود و در ناحیه گردن و صورت تنش ایجاد می‌کند. در ورزش تنش به معنای اتلاف انرژی است. سعی کنید ناحیه سر و گردن را آرام کنید.

  ۲- دست‌ها را راحت‌ بگذارید

  شما با پاهای خود می‌دوید نه دست‌ها. بسیاری افراد طوری می‌دوند که انگار دست‌ها وظیفه دویدن را بر عهده دارند. سعی کنید بازوها و شانه‌ها را آرام کنید.

  ۳- باسن را عقب ندهید

  از آنجایی که زیاد می‌نشینیم، وضعیت بدن به هنگام دویدن شبیه به نشستن می‌شود و بیشتر از عضلات باسن برای دویدن استفاده می‌کنیم تا عضلات بالاتنه. این کار باعث می‌شود که انرژی بیشتری مصرف شود و در ناحیه پایین کمر درد ایجاد شود.

  ۴- پاها را زیاد جلو و عقب نبرید

  پاها باید زیر بدن جلو و عقب بروند. قدم‌ها نباید به نگام دویدن زیاد بلند باشند. بدین شکل زیاد به زانوها فشار وارد نمی‌شود.

  ۵- آرام بدوید

  اگر دوی استقامت انجام می‌دهید باید بتوانید به هنگام دویدن حرف بزنید، اگر نمی‌توانید سرعت را کم کنید. سرعت زمانی مهم می‌شود که یاد بگیرید سه مایل را به راحتی بدوید. انجام ورزش‌های قدرتی می‌تواند دویدن را راحت کند.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.