۱۰ روش بين ‌المللي لاغر شدن(۲)

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #67451
  mosavi
  مشارکت کننده

  6- لهستاني‌ ها غذاهاي خانگي را جايگزين غذاهاي رستوراني مي ‌کنند
  تنها 5 درصد از لهستاني ‌ها وقت خود را صرف غذا خوردن در بيرون از منزل مي‌ کنند. مردم لهستان به خوبي دريافته‌ اند که مصرف نکردن غذاهاي خانگي يعني خوردن هر چه کمتر از مواد غذايي سالم و استفاده هر چه بيشتر از غذاهاي چرب و پُرکالري رستوران‌ ها و در نتيجه، چاقي هاي بيش از اندازه. اعتقاد لهستاني‌ ها اين است که با تهيه غذاهاي خانگي علاوه بر سلامت، مي ‌توان پول بيشتري هم ذخيره کرد!
  7- تايلندي‌ ها غذاهاي تند و پُرادويه مي ‌خورند
  غذاهاي تايلندي مانند غذاهاي هندي از جمله تندترين و پُرادويه ‌ترين غذاهاي دنيا هستند و همين موضوع را مي ‌توان علتي براي چاق نشدن مردم تايلند دانست. فلفل باعث افزايش سوخت و ساز در بدن مي‌ شود و غذاهاي پُرادويه سبب مي ‌شوند تا فرد آهسته ‌تر غذا بخورد و در نتيجه زودتر احساس سيري کند، بنابراين درست کردن غذاهاي پُرادويه مي ‌تواند راه کار مناسبي براي لاغر شدن به حساب آيد.
  8- برزيلي‌ ها نان و حبوبات مي ‌خورند
  يکي از عادات مردم برزيل اين است که به همراه تمام وعده‌ هاي غذايي ‌شان مقداري نان ميل کنند. نان جزو منابع غذايي کربوهيدرات ‌ها بوده و به علت دير هضم شدن سبب مي ‌شود که فرد به مدت طولاني‌ تري سير بماند. همچنين مصرف مقدار کمي از اين ماده غذايي سبب زودتر سير شدن افراد هم مي ‌شود و تحقيقات جديد هم ثابت کرده ‌اند که 14 درصد از افرادي که همراه غذاي‌ شان مقداري نان يا حبوبات مي ‌خورند در مقايسه با سايرين كمتر به چاقي و اضافه وزن مبتلا مي ‌شوند.
  9- انگليسي ‌ها ساندويچ‌ هاي کوچک مي‌ خورند
  يکي از رازهاي لاغر بودن اغلب انگليسي‌ ها اين است که آن ها هميشه وقتي به رستوران مي ‌روند، کوچک ‌ترين و کم‌ کالري ‌ترين ساندويچ را سفارش مي ‌دهند. ساندويچ ‌هاي چندلايه به همراه پنير و سُس اضافه، جايي در فهرست خوراکي اغلب انگليسي‌ها ندارد.
  10- نروژي‌ ها در تعطيلات ورزش مي ‌کنند
  اين يک سُنت ريشه ‌دار و عادت قديمي در بين نروژي ‌ها است که تمام روزهاي تعطيل کل اعضاي خانواده از پير و جوان در کنار يکديگر جمع مي ‌شوند و با هم از خانه بيرون مي ‌زنند و تمام روزشان را با فعاليت‌ هاي ورزشي مختلف از پياده ‌روي گرفته تا فوتبال، هاکي و اسکي پُر مي‌ کنند. درست برعکس آمريکايي ‌ها که ترجيح مي ‌دهند روزهاي تعطيل جلوي تلويزيون لم بدهند و فوتبال تماشا کنند و هله‌ هوله بخورند.
  منبع:تبيان

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.