چرا فست فود نه؟

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
  • نویسنده
    m.akbari
    مشارکت کننده

در میان هشدارهایی كه پزشكان درخصوص چاقی و راه های مقابله با آن می دهند حذف مصرف غذاهای آماده در راس قرار دارد. اما به راستی دلیل این همه مخالفت با غذاهای آماده چیست؟ مهمترین دلیلی كه باعث چاقی می‌شود، افزایش كالری‌های دریافتی بدن است كه مصرف غذاهای فست فود نقش ویژه‌ای در آن خواهد داشت. گرچه خوردن غذاهای مورد علاقه اما در اندازه كم یكی از ویژگی‌های داشتن رژیم غذایی سالم و استاندارد است ولی غذاهای آماده در این مورد صدق نمی كند. اخیراً محققان اعلام كرده اند كه فست فود به لحاظ میزان چربی و شكر بالا اعتیادآور است و هر چه میزان مصرف آن در طول هفته افزایش یابد میزان تمایل به خوردن آن نیز حتی در زمان های سیری بیشتر می شود. مطالعات متعددی انجام شده كه حكایت از اعتیادآور بودن غذاهای آماده دارد. دكتر جان هوبل و همكارانش با مطالعه بر روی تعدادی موش آزمایشگاهی در دانشگاه پرینستون آمریكا متوجه شدند غذاهایی كه حاوی مقادیر فراوانی شكر و چربی هستند نظیر همبرگر، سیب زمینی سرخ شده و نوشابه می توانند همانند هروئین اعتیادآور باشند. براساس این پژوهش موش هایی كه در رژیم غذایی شان حدود ۲۵ درصد شكر یافت می شود، در صورت قطع مصرف دچار علائمی مثل اضطراب، لرزش بدن و سایش دندان ها می شوند، مشابه همان علائمی كه در افراد معتاد بروز می كند.
    آنها معتقدند كمبود غذاهای فست فود در بدن نظیر كمبود مرفین و نیكوتین در بدن عمل كرده كه نهایتاً باعث ترغیب فرد به سفارش یك هات داگ می‌شود.

ramin7c
    مشارکت کننده

در مورد اعتیاد آور بودنشون حق با شماست . من خودم یکی از معتادین هستم و البته بیمار

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.