مصرف مرغ های هورمونی چه اثرات زیان آوری بر بدن زنان دارد؟

در حال نمایش 10 نوشته (از کل 10)
  • نویسنده
    zahra jamshidi
    مشارکت کننده

بهتره دیگه مرغ نخوریم.
    راستی جوجه چطوره؟

hamid_sm
    مشارکت کننده

سلام بر همه دوستان
    من یه سوالی در خصوص این هورمون ها دارم ازتون
    این هورمون ها بر خود مرغ یا دیگر حیواناتی که بهشون به هر شیوه ای تزریق میشه تاثیر منفی میزاره؟
    یعنی مثلا باعث ناکارامدی اسپرم( برای تکثیرشون مثلا تخم اون مرغه؟) میشه؟
    یا عمرشون رو کوتاه کنه؟ و باعث مشکلاتی از این قبیل هم میشه یا فقط برای خود انسان مضره؟
    یه سوال دیگه هم دارم : گاها دیده میشه سینه مرغ حالت سوختگی داره( چیزی شبیه یخ زدگی ناگهانی ناشی از دمای پایین) این برای چیه؟ اینم به خاطر هورمون هست؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    با تشکر

1874
    مشارکت کننده

يک دنيا ممنون از اين اطلاعاتي دادين.

zahra jamshidi
    مشارکت کننده

خواهش میکنم
    خوشحالم که براتون مفید بوده .
    [hr]
    برای سوال اول که فکر نمی کنم ربطی به ناکارآمدی اسپرم داشته باشه.
    سوال دوم هم به نظرم حالتی که گفتید ناشی از انجماد نادرست چه به دلیل دمای نامناسب بسیار پایین و چه به دلیل مدت زمان بسیار طولانی باشه، نه مسئله هورمون.
    سوالاتی که پرسیدید خیلی تغذیه ای نبودید ببخشید اگه اطلاعات زیادی در رابطه با جوابشون نداشتم

e.amini
    مشارکت کننده

البته خیلی خوبه که از خوردن مرغ زیاد،به خصوص قسمتهای چرب تر،پوست و احشای آن اجتناب کرد ولی خیالتون از بابت هورمون ها به این راحتی آسوده نشه…یک مطالعه که در همین رابطه انجام شده نشان داده که تجمع سموم و هورمون های محلول در چربی در بافت چربی افراد گیاه خوار صرف،حتی کمی بیشتر از افراد همه چیز خواره… و این نشون می ده حتی گیاهخوار بودن هم افراد را از تجمع این مواد در بدن حفاظت نمی کنه…در واقع سر این نخ از کشاورزی شروع می شه و تا دامپروری ادامه پیدا می کنه

pegah75
    مشارکت کننده
    mosavi wrote:
    ممنون از مطلب جالبتون، فقط يه سوال: منظورتون از اماكن معتبر مرغ هاي خونگيه؟ به نظر مياد در اكثر مرغداري هاي صنعتي از هورمون استفاده مي شود. ممنون مي شم نظرتون رو در اين زمينه بگيد؟

برای من همیشه سئواله که واقعا از کجا میشه تشخیص داد ؟

madjd
    مدیرکل

شما حق دارید کار سختی است.بهترین مرغ ها،مرغ های خانگی است که برای بیشتر ما تهیه اش غیر ممکن و یا خیلی سخته

zahra jamshidi
    مشارکت کننده

کافی است مرغ و گوشت خود را ازاماکن معتبر تهیه فرمایید که منظور از امکان معتبر فروشگاه ها و مراکزی است که تحت نظارت سازمان دامپزشکی فعالیت می کنند .

mahsa-sport
    مشارکت کننده

مرغ های درشت و خیلی چاق قطعا هورمونی هستن
    مرغ طبیعی چاق و گنده نیست گوشتش هم مثل مرغهای هورمونی خیلی روشن نیست. گوشت مرغهای هورمونی صورتی روشنه ولی رنگ صورتی گوشت مرغ طبیعی کمی تیره ست.
    مرغ طبیعی طعم خوبی داره ولی مرغ هورمونی تقریبا بی طعمه و لذتی از خوردنش نمیبرید
    یادتونه تقریبا پونزده سال پیش مرغ که میخوردیم ازش واقعا لذت میبردیم ولی الان مدتهاست که از خوردن مرغ لذتی نمیبریم.
    مرغ هایی هستن که بهشون میگن مرغ سبز. (یعنی منظور طبیعی بودنشونه) اینا هورمون زده نمیشن. اندازشون طبیعیه و مزه ی خوبی دارن.
    میتونید از این مرغها استفاده کنید.
    در ضمن، بد نیست بدونید که مصرف مرغهای هورمونی توی ده پونزده سال اخیر چه اثر به مراتب بدتر ووحشتناکتری ی روی اندام جنسی آقایون گذاشته.
    بین مصرف مرغ هورمونی و مصرف نکردن مرغ، مصرف نکنیم بهتره. بجاش مرغ طبیعی تهیه کنید.
    در ضمن، گوشت خروس بهتر از مرغه (دیگه خیلی تخصصی شد D: )
    [hr]

madjd wrote:
    Tavakoli جان
    خودت هم میتونی مرغ پرورش بدی و بعد کبابش کنی!!!

موافقم

Hamedbeiran669
    مشارکت کننده

سلام دوستان
    در مورد این پست میخواستم توضیحات تکمیلی بدم خدمتتون
    اول که تعجب میکنم چرا جمعی به این فرهیختگی اینقد سطحی به مطالبی از این دست می پردازند !!! میپرسید چرا؟؟؟
    ببینید هیچگونه هورمونی طی دوره پرورش مرغ استفاده نمیشه به چند دلیل
    1_ مرغداری یک بنگاه اقتصادیه و هورمونها از جمله گرانترین گروه دارویی هستند که اصلا و ابدا استفاده از انها توجیح اقتصادی نداره
    2_ فرض کنید یک مرغدار 100 هزار قطعه مرغ داره و بخواد طی دوه 50 روزه 5 بار هورمون برا اینها تزریق کنه میدونید چه حجم کاری و هزینه ای داره میشه یک دقیقه بهش فکر کنید منطقیه به نظرتون؟؟؟
    3_ نگید به صورت خوراکی هورمون میدن به مرغ که کلاهمون میره تو هم!!! چون خودتون میدونید هورمونها یا پپتیدن, یا پروتین و یا چربی که همشون به این فرم نمیتونن جذب بشن پس اگه قرار باشه بشکنن اثرات هورمونیشون از بین خواهد رفت و ضمنا توی دامپروری اصلا این شکل هورمونی وجود نداره
    4_ این مرغ حاصل صدها سال کار ژنتیکی و انتخاب ژنتیکیه که تونسته امروز در عرض 45 تا 50 روز قابل عرضه به بازار باشه نه هورمون!!! اگه شما یک جوجه چند روزه از اینها رو ببرید و خودتون تو خونه پرورش بدید و جیره مناسب بهشون بدید بازهم در عرض 45 تا 50 روز قابل عرضه به بازار خواهد شد…
    5_ بنده کارشناس ارشد تغذیه دام از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و از شما قشر فرهیخته خواهش میکنم عوام رو به غلط نندازیم…
    [hr]
    ببخشید یه چیز دیگه یادم رفت بگم بحث هورمون با انتی بیوتیک فرق داره توی صنعت دامپروری آنتی بیوتیک مصرف داره دقیقا مثل خود ما ادمها که وقتی مریض میشیم آنتی بیوتیک میخوریم تحت عنوان چرک خشک کن یا عفونت خشک کن!!! (که البته بحث انتی بیوتیک بحث بسیار پیچیده ای برا انسان و دامه…) پس انتی بیوتیک هم زمانی توی صنعت دامپروری کاربرد داره که دام یا طیور دچار بیماری شده باشه و تمام دامدارها تلاش میکنن کمتر استفاده کنند چون اتفاقا انتی بیوتیک ها هم گرون هستند…. علاوه بر این دام و طیور هم مثل ما ادمها بیماریهایی دارند که برا جلوگیری از ابتلا به اونها واکسن دریافت میکنن (مثل واکسن هایی که تو انسان مصرف میشه) و البته شما از بنده بهتر میدونید که واکسن هم هورمون و انتی بیوتیک نیست …. پس بازم میگم مردم رو به غلط نندازیم ما وظیفه خطیری داریم فراموشش نکنیم

در حال نمایش 10 نوشته (از کل 10)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.