عصرونه با عطر سیب

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
  • نویسنده
    m.abolfathi
    مشارکت کننده

می‌دونم اهل هر جا که باشید، زن باشید یا مرد، جوان یا مسن، شاغل یا بیکار … دست رد به سینه یه عصرونه دلچسب نمی‌زنید. عصرونه امروزمون تو چند دقیقه حاضر می‌شه و انقدر آبرومند و خوشمز‌ه‌ است که می‌تونه جای هر دسری رو هم بعد از غذا پر کنه. قهرمان داستان ین عصرونه میوه سیبه.

تو یخچال سرک بکشید و دو تا سیب بردارید. ممکنه سیبی که دارید لک، زدگی یا له شدگی داشته باشه، یا پوست‌ش کمی چروک باشه. اگه بین سیبا همچین چیزی هست، دقیقا همونا رو بردارید، چون قراره این سیب خرد و پخته شه.

سیب رو بشورید، پوست و هسته‌اش رو بگیرید و خرد کنید. یه استکان آب رو با یه قاشق عسل یا شکر بذارید بجوشه. برای اینکه این سیب‌ها از یه کمپوت ساده تبدیل به یه عصرونه دلچسب بشه می‌تونید چند تیکه چوب دارچین و یا پودر دارچین توش بریزید و بعد سیب خرد شده رو بهش اضافه کنید.

بعد از اینکه سیب رو تو این شربت رقیق ریختید حرارت رو کم کنید و بذارید طعم شیرین و عطر شربت به خورد سیب‌ها بره. ۲۰-۳۰ دقیقه بعد یه کاسه عصرونه میوه‌ای دارید که حاضر نیستید با دنیا عوضش کنید.

zghasemi
    مشارکت کننده

فک می کنم دارچین ها طعم و عطر خوبی به این عصرونه بدهند..باید امتحان کرد

هانیه
    مشارکت کننده

واقعا که سیب دلچسب و معرکه ترین میوه دنیاست! من اگه یه روز سیب نخورم میمیرم:P سیب خوشمزه ام از صمیم قلب دوستت دارم تو بهترینی:heart:

zghasemi
    مشارکت کننده

مثل اینکه خیلی سیب دوست دارید..
    به قول انگلیسی ها:
    An apple a day, keeps all the doctors away

هانیه
    مشارکت کننده

بله:rolleyes:

مریم
    مشارکت کننده

منم سیب خیلی دوست دارم همینطور انگور

m.abolfathi
    مشارکت کننده

من این عصرونه رو با کمی کیوی و شاتوت،سیب،توت فرنگی درست کردم معرکه شد حرف نداشت . امتحان کنید!

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.