ضعف در دوران رژیم

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 16)
  • نویسنده
    madjd
    مدیرکل

من وقتی رژیم می گیرم دچار ضعف شدیدی می شم، دوستان عزیزی که در این زمینه اطلاعات دارن ، لطفاً راهنماییم کنند. ;)

susan
    مشارکت کننده

منم يه پيشنهاد براتون دارم اونم اينه كه هميشه همراه خودتون مقداري نبات به اندازه هاي بسيار كوچك (اندازه يك ماش يا عدس)داشته باشيد هروقت احساس ضعف كرديد يك تكه از نباتها را در دهان بگذاريد و اجازه بديد خودش داخل دهان آب بشه.

madjd
    مدیرکل

آخه با خوردن نبات هم احساس گناه میکنم که رژیمم رو شکستم و هم احساس ضعفم موقتی از بین میره

susan
    مشارکت کننده

براي چي احساس گناه ؟شما كه نيازي نيست مقدار زيادي نبات مصرف كنيد در ضمن وقتي اجازه بدهيد خود نبات در دهانتان آب شود احساس ضعف موقتي از بين نخواهد رفت اين پيشنهادي را كه من دادم به قول معروف از خودم نگفتم چند سال پيش كه براي رژيم پيش دكتر تغذيه ميرفتم همين مشكل براي من پيش مي آمد خود دكتر پيشنهاد همچين كاري را به من داد و براي من واقعاً موثر بود چون شيريني نبات باعث ميشود كه اين افت قند خون جبران شود. مقدار نباتي كه بايد استفاده كنيد مقدار كمي است

madjd
    مدیرکل

مصرف نبات ممکن است به طور موقت احساس ضعف را از بین ببرد ولی بعد از مدت کمی به علت افت قندی که ایجاد میکند دوباره احساس ضعف ایجاد میکند و این سیکل ادامه دارد.توصیه این است که بجای قند های ساده از کربوهیدرات پیچیده و میوه در این مواقع استفاده شود.(مثل یک موز)

susan
    مشارکت کننده

با تشكر از راهنمايي شما

roya50
    مشارکت کننده

یه سوال این ضعف رو با نوشیدن اب با چند قطره اب میوه مثلا البالو یا لیمو ترش و…هم میشه تسکین داد؟من احساس میکنم میشه حالا نمیدونم تلقینه یا واقعیت

madjd
    مدیرکل

آب جلوی اشتها را میگیرد ولی ضعف رو از بین میبرد یا خیر نمی دانم
    آب میوه هم اگر طبیعی باشد مواد قندی آن طبیعتا باید جلوی ضعف را بگیرد
    بیشتر تجربی است

matin
    مشارکت کننده

به عقیده من چیزی که مهمه توجه نکردن به ضعف و گشنگی هست.ما عادت داریم وقتی رژیم میگیریم همش توجه کنیم ببینیم که آیا همه چیز رو به راه است؟ضعف نداریم؟رنگ و رو سرجاش هست؟مو یا ابرویی احیانا اضافه بر سازمان نریخته؟همین توجهات خود باعث تلقین است.پیشنهاد میکنم در حین رژیم بیشتر خودتان را مشغول سازید.اصلا به کششهای نفسانی توجه نکنید.بدن در اوایل خودش را به اصطلاح لوس میکند.با کمی بی توجهی میفهمد که این ناز کردنها بیفایدست .فقط به این توجه کنید که هر 2-3 ساعت از یک کربوهیدرات پیچیده،ترجیحا میوه استفاده کنید.سپس در بین این ساعات خودتان را مشغول کنید.لزومی ندارد مرتبا به دیگران و خود یادآوری کنید که رژیم هستید.باور کنید به این شیوه مفهوم ضعف رخت برمی بندد و میرود.

madjd
    مدیرکل

خیلی پیشنهاد خوبی بود ممنون متین عزیز

Fooxdent
    مشارکت کننده

موضوع قابل توجه

pegah75
    مشارکت کننده

من مولتی ویتامین جوشان استفاده میکردم اما جدیدا دیگه جوابگو نیست به طوری که حدود ساعت 5-6 غروب به طرز بدی بی رمق میشم.لطفا کمکم کنید

reza
    مشارکت کننده

man behton pishnehad mikonam protein daryafti khodetono
    afzayesh bedin

zghasemi
    مشارکت کننده

pegah75 جان راهی که 0422127469 گفتند می تونه مفید واقع شه اما باید توجه داشته باشید که میزان پروتئین دریافتی شما هم باید کنترل شده باشد. در این زمینه حتما از کارشناس خودتون راهنمایی بخواهید چرا که شاید لازم باشه داروی خاصی دریافت کنید.
    راه حل های ابتدایی: مصرف 2 میوه بیشتر از رژیم / دریافت مولتی ویتامین / افزودن پروتئین بیشتر در رژیم…اما همه راه حل ها باید زیر نظر کارشناستون باشه

madjd
    مدیرکل

لازم نیست کیلو کیلو ویتامین و مکمل بخورید تا مطمئن شوید که تمام مواد مغذی لازم به بدنتان رسیده است. خوردن روزانه یک قرص مولتی ویتامین هم کافی است تا به حفظ سطوح انرژی بدنتان کمک کند. یادتان باشد که قبل از مصرف هر نوع مکملی حتما با پزشک مشورت کنید.

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 16)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.