توصیه های مهم در عید نوروز

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
  • نویسنده
    s.samadi
    مشارکت کننده

با نگاهي اجمالي بر نکات مورد بررسي در اين مجموعه، مي‌توانيم موارد زير را به طور خلاصه، جهت برخورداري از تغذيه صحيح و حفظ هر چه بيشتر سلامت، در ايام نوروز به خوانندگان محترم، پيشنهاد نماييم:
    – در مصرف مغزها اعتدال را رعايت کنيم و از آجيل بدون نمک استفاده کنيم. به خصوص از مصرف آجيل در اوقات نزديک وعده‌هاي اصلي غذايي خودداري شود.
    – از ميوه‌ها به‌خصوص ميوه‌هاي داراي پوست مثل مرکبات، کيوي و امثال آن در ديد و بازديدهاي عيد استفاده کنيم. در صورت استفاده از ميوه‌هايي که با پوست مصرف مي‌شوند (مانند سيب، انگور و…) بهتر است از شست‌وشو و ضدعفوني کردن آنها مطمئن شويم.
    – از مصرف سبزي خوردن و سالاد در خارج از خانه خودداري نماييمريال ولي حتما از اين مواد غذايي در ايام نوروز، در خانه به مقدار کافي استفاده کنيم.
    – در مصرف شيريني و مواد شيرين به هيچ وجه نبايد افراط کنيم. سعي نماييم مصرف شيريني را در ايام عيد به حداقل برسانيم.
    – مصرف غذاهاي سرخ کرده و پرچرب به هيچ‌وجه براي سلامت انسان مفيد نيست و بهتر است از مصرف اين قبيل غذاها خودداري نماييم.
    – مصرف حبوبات را در ايام نوروز و به طور کلي در تمام اوقات زندگي فراموش نکنيم.
    – در مصرف آب کافي کوتاهي نکنيم و روزانه حدود 6 تا 8 ليوان آب استفاده نماييم. البته در سفرها بايد از سالم و بهداشتي بودن آب اطمينان داشته باشيم.
    – ورزش و پياده‌روي در ايام نوروز نبايستي فراموش شود، زيرا در حفظ سلامت و شادابي بدن و پيشگيري از بروز چاقي، يبوست و افزايش چربي‌هاي نامطلوب خون بسيار مفيد است.
    – توجه داشته باشيم که ديد و بازديدها و سفرهاي نوروز نظم خواب ما را بر هم نزند، زيرا اختلال در نظم ‌خواب، سلامتي بدن را به خطر مي‌اندازد.

emelii
    مشارکت کننده

موارد خوبی در متن اشاره شده که نتنها در عید بلکه همیشه باید رعایت شود

madjd
    مدیرکل

حالا که گذشت
    شما چه کردید؟

madjd
    مدیرکل

حالا که گذشت
    شما چه کردید؟

s.samadi
    مشارکت کننده

من که ترس از چاقی دارم کلا مصرفم در عید پایین هست و تغییر وزن هیچ وقت نداشتم

madjd
    مدیرکل

خوش بحالتون

s.samadi
    مشارکت کننده

شما هم خوشبحلتونه چون فکر نمی کنم وزن اضافه کرده باشین

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.