ارتباط وزن پایین نوزاد در هنگام تولد و افزایش خطر مرگ در نوجوانی

در حال نمایش 5 نوشته (از کل 5)
  • نویسنده
    ezamani
    مشارکت کننده

تیمی از محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کاردیف انگلستان نرخ رسمی مرگ و میر در نوزادان متولدشده با وزن پایین در بین بیش از ۱۲ میلیون تولد در انگلستان و ولز را بررسی کردند.

این تیم تحقیق در بررسی های خود دریافت که از بین ۱۲,۳۵۵,۲۵۱ مورد تولد بین سال های ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۱، ۷۴,۸۹۰ (۶۱ درصد) از مرگ ها بین زمان تولد و ۱۸ سالگی روی داده است. از بین این تعداد ۵۷,۶۲۳ (۷۷ درصد) مرگ در اولین سال زندگی و ۱۷,۲۶۷ (۲۳ درصد) مرگ بین یک سالگی تا ۱۸ سالگی روی داده بود.

نرخ مرگ و میر در نوزادان متولدشده با وزن پایین در هر دو گروه سنی بسیار بالا بود، بطوریکه نرخ مرگ و میر در بین نوزادان متولدشده با وزن کمتر از ۲.۵ کیلوگرم در مقایسه با نوزادان متولدشده با وزن نرمال ۱۳۰ بار بیشتر است.

دلایل مرگ در گروه سنی ۱ تا ۱۸ سال بسیار مختلف است، که از اصلی ترین علل مرگ و میر در افراد متولدشده با وزن پایین می توان به مشکلات مربوط به سیستم عصبی (۲۰ درصد) و سیستم تنفسی (۱۶ درصد) اشاره کرد، اما انواع سرطان ها و شرایط بیرونی نظیر تصادفات هم از علل مهم دیگر مرگ در این گروه هستند.

به گفته محققان، این مطالعه بسیار قابل توجه است چراکه برای اولین بار نشان می دهد وزن پایین به هنگام تولد با افزایش نرخ مرگ و میر از زمان نوزادی تا نوجوانی مرتبط است.

mehregaan
    مشارکت کننده

متاسفانه یکی از دوستان من پسرش وقتی که دنیا اومد 1 کیلو و سیصد گرم بود. 
    خیلی اذیت شدند. امیدوارم این بلا از همه دور باشه 
    ممنون از سایت خووبتون من همه جا از سایتتون تعریف میکنم 
    به سایت ماهم بیاید
    [align=justify]بازاریابی اینترنتی[/align]

javid
    مشارکت کننده

ممنون از شما خانم زمانی
    اینفوگرافیکی رو هم در مورد دیدم که خیلی جالب بود

javid
    مشارکت کننده

ممنون از شما خانم زمانی
    اینفوگرافیکی رو هم در مورد دیدم که خیلی جالب بود

کسب و کار اینترنتی

rahinemoom
    مشارکت کننده

واقعا اتفاق خطرناکیه یکی از پسر دایی های خود من خانم زمانی این اتفاق براش افتاد متاسفانه و وزن خیلی خیلی پایینی داشت.
    کابینت کلاسیک

در حال نمایش 5 نوشته (از کل 5)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.