یافته های محقق ایرانی نشان داد: تأثیر عصاره نعناع در کاهش درد حملات میگرنی

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #87936
  f.kashkalani
  مشارکت کننده

  تحقیقات برگزیده گروه علوم بالینی داخلی هجدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی نشان داد که با استفاده از عصاره نعنا می توان درد حملات میگرن و تهوع و استفراغ ناشی از حملات میگرن را کاهش داد.

  دکتر افشین برهانی حقیقی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که میگرن بیماری بسیار شایعی در جوامع محسوب می‌شود، گفت: حدود 18 درصد زنان و 6 درصد مردان از بیماری میگرن رنج می‌برند.

  وی با اشاره به اینکه تحقیقات ما در ارتباط با تاثیر عصاره نعنا به روی بیماری میگرن است، تصریح کرد: بر اساس آموزه‌های طب سنتی ایرانی، ابن سینا مالش پماد بر روی نبض گیجگاهی را پیشنهاد می‌کند؛ از این رو با استفاده از این آموزه‌ها، تحقیقات ما هم بر روی 118 حمله میگرنی نشان داد که مالش عصاره نعنا به روی نبض گیجگاهی، درد حملات میگرن و تهوع و استفراغ ناشی از حملات میگرن را کاهش می دهد.

  برگزیده هجدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی تصریح کرد: در این راستا در در مرکز تحقیقاتی شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دنبال تهیه پچ عصاره نعنا و سایر داروها هستیم تا باعث کاهش حملات میگرنی شود.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.