گیلاس!!!!!

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #67919
  s.samadi
  مشارکت کننده

  این میوه خوشمزه درختی از تیره گل سرخ است «Rosaceae» است که نام علمی آن «Prunuscerasus» می باشد. گیلا س یا گیلا س درختی، حاوی آب، پروتئین، چربی، قند، (سوربیتول، آهن، مس، روی، ید، کلسیم، فسفر، منیزیوم، گوگرد، کلر، سدیم، پتاسیم، اسید آلی، ویتامین های «C-A-B۱-B۲-PP» می باشد و ارزش طبی آن را اگر بخواهیم بدانیم همین قدر کافی است که این میوه خوش طعم با همه اجزایش خاصیت درمانی دارد گوشتش، هسته اش، دم، آن برگ آن مقدار ویتامین گیلا س در هر صد گرم به این شرح است ویتامین A ۲۰۰، ویتامین ۱۷ B۱، ویتامین ۱۰۵ B۲ و همچنین ۸۲ – ۸۰ درصد آب، ۵۴ درصد املا ح مواد، ازت دار ۱- ۱/۵، چربی ۷۵ درصد، مواد قندی ۱۶-۱۷.
  اگر کارکرد این نعمت الهی را در دستگاه کلیوی و دستگاه هاضمه می خواهید بدانید. همین بس که این میوه خوشمزه مثل یک عامل سنگ ساب سنگ های این دستگاه ها را به وسیله ترشی خود نابود می سازد. از آنجا که میوه ای است که کم نشاسته از این رو قند آن برای بیماران دیابتی مضر نیست. گیلا س مسکن دردهای عصبی و ملین است، خون را تصفیه می کند و معده را نیز پاکسازی می کند. گیلا س میوه ای است ضد چاقی از این رو مورد استفاده برای کسانی که از چاقی رنج می برند و همچنین التیام دهنده زخم ها و خشکی دهان است صفرا را دفع نموده و باعث باز شدن رنگ چهره می شود. البته به دلیل طبیعت سرد آن بهتر است قبل از غذا خورده شود چرا که بعد از غذا موجب نفخ و اتساع معده و اختلا لا ت گوارشی می شود همچنین گیلا س دفع کننده اخلا ط سینه و مواد زائد درونی است این میوه مغزی و ملین حتما باید قبل از غذا خورده شود تا اثر درمانی آن بر روی دستگاه گوارش بر شما ثابت شود.
  دم کرده مغز هسته گیلا س تسکین دهنده درد معده و قولنج روده است.
  جوشانده دم گیلا س کلیه را فعال می کند و بر حجم ادرار می افزاید و دفع کننده سنگ کلیه و مجاری ادرار و درمان کننده اختلا لا ت دستگاه کلیوی می باشد، طبیبان اکثرا دستور به پناهندگی به میوه ها را می دهند چرا که میوه بهترین طبیب است و اعمال مختلفی را بر روی دستگاه های بدن انجام می دهد و نقشی به مانند دارو و حتی بهتر از آن دارد چرا که دارو ممکن است درد را از بین ببرد ولی اثر سو» آن بر روی دستگاه های دیگر بدن ثابت شده و اگر بروشور داروها را مطالعه کنید از این امر مطلع می شوید ولی این نعمت طبیعی حکیم دانا، هم لذیذ و مطبوع است هم داروی بدون عوارض جانبی

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.