کودکانی که زیاد می‌خوابند کمتر غذا می‌خورند

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #80498
  e.amini
  مشارکت کننده

  کودکانی که زیاد می‌خوابند کمتر گرسنه‌شان می‌شود و لاغرتر می‌شوند. لالایی می‌خوانید و او را به دست خواب می‌سپارید.
  فرزند دلبندتان هم ساعات طولانی می‌خوابد. اگر چاق است یک رژیم جدید یافته‌اید تا به خوبی لاغر شود.
  محققان آمریکایی زیاد خوابیدن را برای کودکان چاق، راهی برای لاغر شدن عنوان کرده و نتایج پژوهششان را در Pediatrics به چاپ رسانده‌اند.
  چاقی و اضافه‌وزن کودکان دلایل متعددی دارد: مثل تغذیه‌ی نادرست، کم تحرکی و غیره. البته عوامل ناشناخته‌ای مانند کمبود خواب نیز نقش موثری در چاقی ایفا می‌کنند.
  محققان آمریکایی تأثیر تغییرات مدت زمان خواب را روی اشتها و وزن کودکان مورد بررسی قرار دادند. این پژوهش 3 هفته طول کشید و روی 37 کودک بین 8 تا 22 سال انجام شد که 27 درصدشان دچار اضافه‌وزن بوده یا چاق بودند.
  در هفته‌ی اول کودکان مطابق برنامه‌ی روزانه‌ی خود خوابیدند. در هفته‌ی دوم برخی مجبور بودند که مدت خواب خود را نیم ساعت کاهش دهند و گروه دیگر نیم ساعت بیشتر خوابیدند. در هفته‌ی سوم جای گروه‌ها عوض شد.
  نتایج بررسی‌ها نشان داد در هفته‌ای که کودکان بیشتر از حد معمول خود خوابیدند در مقایسه با هفته‌ای که کمتر خوابیدند 134 کالری انرژی کمتری دریافت کردند. علاوه بر این در هفته‌ای که بیشتر خوابیده بودند میزان «لپتین» ترشح شده در حالت ناشتا کمتر بوده است. لپتین هورمونی است که احساس گرسنگی را کنترل می‌کند. محققان مشاهده کردند در هفته‌ای که این کودکان بیشتر خوابیدند 0.22 کیلوگرم لاغرتر شدند.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.