کنجد کلسترول بد خون را کاهش می‌دهد

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #66453
  tavakoli
  مشارکت کننده

  مصرف کنجد موجب کاهش کلسترول بد خون می‌شود.
  دانه کنجد دارای 20 تا 25 درصد پروتئین، 50 درصد چربی و به نسبت مساوی اسیدلینولئیک و اسید اولئیک است.

  کنجد یکی از منابع بسیار مفید برای جذب آهن، روی و مخصوصا کلسیم به حساب می‌آید و افرادی که به مصرف شیر رغبت ندارند، می‌توانند از کنجد برای تامین کلسیم، روی و آهن استفاده کنند.

  مصرف کنجد نه تنها موجب افزایش چربی خون نمی‌شود بلکه موجب کاهش کلسترول بد خون نیز می‌شود.

  مخلوط کردن کنجد با سایر غذاها موجب غنی‌تر شدن آنها می‌شود. مادرانی که از بدغذایی کودک خود شکایت دارند و کودک‌ آنها علاقه‌ای به مصرف گوشت و شیر ندارد ، می‌توانند با تلفیق برنج و حبوباتی مانند عدس ، سویا ، ماش و کنجد بخش زیادی از پروتئین و مواد معدنی کودکان در حال رشد خود را تامین کنند.

  مظهری افزود: مخلوطی از کنجد و غلات کامل مثل گندم و جو یا پرک شده آن دارای ارزش غذایی بالایی است. در شروع تغذیه تکمیلی کودکان اضافه کردن کنجد آسیاب شده و تهیه حریره کنجد در کنار حریره بادام نیازهای کودک را برطرف خواهد کرد.

  وی گفت: در کودکان بزرگ‌تر جایگزین کردن کنجد و بیسکویت‌های کنجدی به جای میان وعده‌های بی‌ارزشی مانند پفک بسیار مفید‌تر و سالم‌تر و دارای ارزش غذایی بیشتری خواهد بود.

  این متخصص تغذیه افزود: توصیه می‌شود که افراد در روز 30 گرم از دانه کنجد استفاده کنند. مصرف یک قاشق غذاخوری کنجد معادل یک واحد چربی است و 45 کیلوکالری انرژی دارد.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.