کمبود آهن موجب تمایل به مصرف خاک می‌شود

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #80269
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  اختلال اشتها در حالت شدید پیکا گفته می‌شود، به عبارت دیگر اختلال شدید در وضعیت مواد غذایی است به طوری که شخص گرایش به مواد غیر غذایی پیدا می‌کند که به علت کمبود یک یا چند مواد مغذی خاص در بدن فرد است

  به گزارش خبرگزاری فارس، به عنوان مثال کمبود آهن در حالت شدید موجب تمایل به مصرف خاک می‌شود همچنین کمبود شدید کلسیم می تواند شخص را به مصرف گچ پیش ببرد که در این حالت شناسایی نوع کمبود ماده غذایی و رفع آن می تواند راهگشای بسیار مناسبی باشد.

  مشکلات عمده مربوط به اشتها در بین کودکان در مقاطع سنی مختلف بروز می‌کند که می‌تواند امری طبیعی باشد و معمولاً گذراست به طوری که بعد از مدتی اشتهای کودک به حال اول بر می‌گردد که این حالت در دختران بیشتر از پسران دیده می‌شود.

  دسته دیگر مشکلات مربوط به اشتها به برخی از بیماریها و مشکلات مرتبط با آن مربوط می‌شود به عنوان مثال عفونت ادرار و ناراحتی‌های گوارشی و امثال آن می‌تواند اشتهای کودک را شدیداً تحت تاثیر قرار داده و مانع دریافت کافی مواد غذایی شود که با رفع این مشکلات می‌توان اشتهای کودک را به حالت اول بازگرداند.

  در سنین کودکان این مسئله بسیار حائز اهمیت است که علت کاهش اشتها را هرچه سریعتر شناسایی کرده و نسبت به رفع آن اقدام شود چراکه ادامه این حالت می تواند منجر به کاهش وزن و در نهایت اختلال رشد در کودک شود.

  در دوره بزرگسالی هم معمولاً در بین زنان به هنگام بارداری، کاهش اشتها یا اختلال در وضعیت دریافت مواد غذایی رخ می‌دهد که می‌تواند به وضعیت تعادل تغذیه او در قبل از بارداری مرتبط باشد بنابراین استفاده از مولتی ویتامین و مواد معدنی می‌تواند یکی از راهکارهای مناسب جهت تعادل بخشیدن به وضعیت بدنی این افراد باشد که می‌بایست مکمل ها را تحت نظر پزشک یا متخصص تغذیه استفاده کنند.

  در حالت شدید اختلال اشتها که به آن پیکا گفته می‌شود، اختلال شدید در وضعیت مواد غذایی است به طوری که شخص گرایش به مواد غیر غذایی پیدا می‌کند که به علت کمبود یک یا چند مواد مغذی خاص در بدن فرد است به عنوان مثال کمبود آهن در حالت شدید موجب تمایل به مصرف خاک خواهد شد یا کمبود شدید کلسیم می‌تواند شخص را به مصرف گچ پیش ببرد که در این حالت شناسایی نوع کمبود ماده غذایی و رفع آن می تواند راهگشای بسیار مناسبی باشد.
  این مشکل در جامعه رواج زیادی ندارد و در صورت مشاهده باید به متخصص تغذیه و در صورت لزوم به روانپزشک مراجعه شود.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.