چطور در طول تعطیلات هم خوش اندام بمانید؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #116452
  vida samiee
  مدیر

  چطور در طول تعطیلات هم خوش اندام بمانید؟

  سلامت نیوز: به زمانی از سال رسیده ایم که همه چیز قرار است از اول شروع شود، مغازه ها آماده ی تعطیلات می شوند و برنامه غذایی کنار می رود.
  خداحافظ ورزش و سالاد، سلام شیرینی ها، آجیل ها و کالری ها! تمام غذاهای خوش طعم تعطیلات آماده اند تا با شروع سال جدید، چند کیلویی به وزنتان اضافه کنند.

  به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت دکتر کرمانی، چطور می توانید به این چرخه ی تکراری پایان دهید؟ به عاداتی که تا قبل از عید به آن ها عمل می کردید پایبند بمانید و آن ها را در همه روزهای سال دنبال کنید.

  پنج توصیه برای شما داریم تا در طول این تعطیلات، روی فرم بمانید:

  1- ورزش کردن را متوقف نکنید

  هوا از زمستان خیلی بهتر شده است، شاید هم فرقی نکرده باشد! در هر صورت بهار است و باید از آن لذت برد. از فرصت استفاده کنید با خانواده یا دوستان به پیاده روی و گردش بروید.

  راه حل: سعی کنید سطح فعالیت خود را حفظ کنید. اگر ممکن است از قبل برنامه ریزی کنید و فرصت هایی را برای ورزش، چه داخل و چه خارج از خانه برای خود مهیا کنید. ببینید چه زمانی از روز راحت تر هستید و آن را انتخاب کنید.

  2- هفته ای یک بار به خود فرصت زیاده روی دهید

  این فصل و این تعطیلات سریالی، برای بسیاری از افراد از وعده های پرکالری است، اما اگر بخواهیم در تمام این وعده ها زیاده روی کنیم مسلما مقدار زیادی وزن اضافه می کنیم. از خود بپرسید آیا چون تعطیلات است، باید همه چیز را رها کنم یا باید برای شروعی تازه تلاش کنم؟

  راه حل: هفته ای یک بار وعده ای دلپذیر را برنامه ریزی کنید. اما سعی کنید وعده هر چه باشد به جای نان یا سیب زمینی از سبزیجات پخته در کنار ظرف خود استفاده کنید. می توانید در روزهای بعدی کمی بیشتر ورزش کنید و عرق خود را دربیاورید.

  3- میوه و سبزیجات میل کنید

  نزدیک به عید یا حتی در طول عید از زمان هایی است که سیستم ایمنی بدن مورد آزمایش قرار می گیرد. اگر به اندازه کافی میوه و سبزیجات مصرف نکنید احتمالا به اندازه کافی نیز ویتامین و آنتی اکسیدان جذب نمی کنید. نتیجه این می شود که پشت سر هم مریض می شوید و تمام تعطیلات را در حال مبارزه با بیماری به سر می برید.

  راه حل: میوه و سبزیجات فصل را مصرف کنید، برای خود سالاد های رنگارنگ درست کنید یا در کنار بشقابتان سبزیجات پخته قرار دهید. خود را محدود به روش های قدیمی استفاده از سبزیجات نکنید، جسارت داشته باشید و شیوه های جدید استفاده از آن ها را امتحان کنید.

  4- با یک سوپ شروع کنید

  هنوز در برخی نقاط هوا سرد است پس شاید یک سوپ گرم بهترین پیش غذا باشد، البته سوپ همیشه می تواند کمکتان کند.

  راه حل: قبل از وعده ای که می خواهید مصرف کنید، یک کاسه کوچک از سوپ سبزیجاتی که خود درست کردید میل کنید تا به بدنتان ویتامین، مواد معدنی و فیبر برسد، این سوپ باعث می شود زودتر احساس سیری کنید. حتی می توانید مقدار زیادی سوپ درست کنید و باقی آن را منجمد کنید تا هر زمان که خواستید سوپ داشته باشید.

  5- با انگیزه بمانید

  از طبیعت انرژی بگیرید، در تعطیلات، خود را زیر سقف حبس نکنید حتی اگر برای مدت کوتاهی شده نیز بیرون بروید و اجازه دهید کمی آفتاب به پوستتان بخورد. تحقیقات نشان داده نور خورشید انرژی را تقویت می کند.

  راه حل: خود را در این مورد مسئول کنید. با کسی قرار بگذارید و بیرون بروید. هیچ چیزی بهتر از انگیزه دادن متقابل نیست.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.