چرا رژیم گرفتن دشوار است؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #87275
  p.damghanian
  مشارکت کننده

  نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که دو سوم از آمریکایی‌ها برای بهبود وضعیت سلامتی خود رژیم می‌گیرند اما نسبتا تعداد بسیار اندکی از آن‌ها در واقع موفق می‌شوند وزن خود را پایین بیاورند.
  به گزارش ایسنا، دکتر جسیکا بارت فیلد متخصص تغذیه و کنترل وزن در بیمارستان گوتلیب نظام بهداشتی دانشگاه لویولا می‌گوید رژیم گرفتن یک مهارت است درست مثل نواختن یک ساز موسیقی و بنابراین نیاز به تمرین و البته یک دستورالعمل مناسب دارد.
  سایت تخصصی هلت می آپ در این مقاله چهار دلیل اصلی را که رژیم گرفتن را دشوار می‌کنند، معرفی کرده تا آگاهی از آن‌ها به کاهش وزن در افرادی که تمایل به لاغر شدن دارند، کمک می‌کند.
  در این مقاله تاکید شده است: دلیل اول محاسبه کمتر از حد میزان کالری مصرفی است. برای جلوگیری از این اشتباه نام هر چیزی را که می‌خورید یادداشت کنید اعم از نوشیدنی یا غذاهای جامد تا به این ترتیب نسبت به میزان کالری مصرفی روزانه خود اطلاعات دقیق بدست آورید.
  نوشتن خاطرات وزن را کاهش می‌دهد
  دلیل دوم برآورد نادرست از میزان فعالیت بدنی روزانه و سوختن کالری است. معمولا افراد تصورشان از میزان تحرک بدنی شان بیشتر از واقعیت است. به طور معمول هر فردی باید هر روز 500 کالری مصرفی خود را کاهش دهد تا بتواند در هر هفته یک پوند وزن کم کند و برای این منظور باید در روز حداقل 60 دقیقه فعالیت بدنی شدید داشته باشد.
  زمان بندی نامناسب برای صرف وعده‌های غذایی دلیل دیگری برای ناکامی در رژیم لاغری است. بدن انسان به جریان پایدار قند برای تامین انرژی و جلوگیری از کند شدن سوخت و ساز در طول روز نیاز دارد. به این ترتیب توصیه می‌شود هرگز بیش از 5 ساعت گرسنه نمانید تا بدنتان سوخت و ساز پایداری داشته باشد.
  خواب ناکافی نیز از عوامل مهم و تاثیرگذار در عدم موفقیت برای رژیم گرفتن است.
  پریسا دامغانیان – کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.