چرا جهت لاغری،نوشیدن آب بسیار ضروری است؛این میزان یعنی چقدر؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #68960
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  بدن بدون آب درست عمل نمی ‌كند و به طور مؤثر به سوخت و سوز چربی‌ها نمی ‌پردازد. در واقع بدن ما در واکنش های شیمیایی درون خود به حضور آب نیاز دارد بنابراین با دریافت کافی آب کافی ، میزان متابولیسم بدن می تواند افزایش یابد . افزایش متابولیسم یعنی افزایش سوخت و ساز و افزایش میزان کاهش وزن در طول اجرای رژیم لاغری .

  به طور متوسط هر انسانی به نوشیدن حداقل شش لیوان آب در شبانه روز احتیاج دارد، این یعنی حدود دو لیتر آب آشامیدنی، با این حال،‌ افرادی كه اضافه وزن دارند نوشیدن این میزان آب برایشان بسیار ضروری است. اگر شما ورزش می‌ كنید، یا یك روز گرم و خشك تابستان را بیشتر زیر نور خورشید پشت سر می ‌گذارید میزان مصرف آب نیز باید به تناسب افزایش یابد.در عین حال طراوت و شادابی پوست و نیز عملکرد مناسب دستگاه گوارش به دریافت کافی آب بستگی دارد . یعنی اگر می خواهید پوستی مرطوب داشته و یا از ابتلا به یبوست به دور باشید ، بایستی روزانه آب کافی دریافت کنید . به علاوه کلیه ها نیز برای رهایی از مواد زاید حاصل از تجزیه مواد غذایی و یا داروها به آب کافی نیاز دارند .

  وقتی بدن میزان مورد نیاز آبی را كه برای عملكردش در سطح مطلوب لازم است دریافت كند،به این معنی است که: فعالیت غده اندوكرین بهبود پیدا می ‌كند و شما تشنگی طبیعی را بار دیگر تجربه خواهید کرد .
  قابل ذکر است که نباید آب مورد نیاز روزانه خود را همراه غذا مصرف کنید چراکه باعث رقیق شدن اسید معده و درنتیجه سوء هاضمه می گردد . بنابراین سعی کنید در بین وعده های غذایی خود آب بنوشید ؛ یعنی هر 2 ساعت یک بار یک لیوان آب بنوشید .

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.