چاقی کودکان

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #69131
  madjd
  مدیرکل

  والدین نقش مهمی درکمک به کنترل وزن کودکان چاق خود دارند. این کودکان باید احساس کنند که ، والدین آنها را دوست دارند. از هر فرصتی برای ایجاد اعتماد به نفس در آنها استفاده کنید. کودکان چاق به دلیل اهمیت جامعه به اندام متناسب و لاغر در معرض خطر از دست دادن اعتماد به نفس قرار دارند. از اینکه در حضور کودک د رمورد تناسب اندام و سلامتی صحبت کنید نترسید اما مراقب باشید چون این کودکان حساسند و ممکن است نگرانی شما را به اشتباه یک توهین برداشت کنند. مستقیم و رک بدون انتقاد و قضاوت با کودک خود صحبت کنید . به علاوه توصیه های زیر را نیز مد نظر داشته باشید:
  – روش های مختلف برای تحسین و تمجید از تلاش های کودکتان بیابید. تغییرات کوچکی که در کودک خود می بینید را جشن بگیرید ولی از غذا به عنوان جایزه استفاده نکنید. راه های دیگری برای تشویق کودک پیدا کنید مثل بردن او به پارک محل یا پیست اسکیت.
  – در مورد احساسات کودکتان با او صحبت کنید. به او کمک کنید تا راه هایی غیر از غذاخوردن برای کنار آمدن با این احساسات بیابد.
  – کمک کنید تا کودکتان جنبه های مثبت را د رنظر بگیرد مثلا به او یادآور شوید که او حالا می تواند 20 دقیقه یا بیشتر بدون اینکه خسته شود، دوچرخه سواری کند یا اینکه حالا به راحتی می تواند در زنگ ورزش دور زمین چندین دوربدود.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.