ورزش میزان باروری زنان مبتلا به پلی کیستیک را افزایش می‌دهد

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #91913
  Avatarezamani
  مشارکت کننده

  سندرم پلی کیستیک (PCOS) یکی از دلایل اصلی ناباروری در زنان است.

  این مشکل زمانی ایجاد می‌شود که بدن زنان بیش از حد نرمال تستسترون و هورمون‌های مردانه تولید می‌کند. این عدم تعادل در ترشح هورمون‌ها باعث به هم خوردن نظم پریود، افزایش وزن، جوش زدن، افزایش موهای زائد و غیره می‌شود. حدود پنج میلیون زن در آمریکا به این مشکل دچار هستند.

  مدیر این تحقیقات می‌گوید: بررسی‌ها نشان داده است که ورزش و تغذیه سالم باعث افزایش باروری در زنان مبتلا به PCOS می‌شود. ایجاد تغییر در شیوه زندگی بسیار مهم است.

  زنانی که مبتلا به PCOS هستند غالبا از قرص‌های ضد بارداری برای منظم کردن پریود استفاده می‌کنند.

  در تحقیقات انجام شده 149 زن مورد بررسی قرار گرفتند. این افراد مبتلا به PCOS بودند. بعضی از آنها قرص ضد بارداری مصرف می‌کرد‌ند. بعضی از آنها برای مدتی تغییرات در شیوه زندگی ایجاد کردند. این افراد 18 تا 40 سال سن داشتند. از 49 زنی که دارو مصرف کردند پنج نفر و از 50 زنی که تغییراتی در سبک زندگی ایجاد کردند 13 نفر باردار شدند.

  بررسی‌ها نشان داد تلفیق کردن این دو راه با یکدیگر می‌تواند تاثیر بیشتری بر افزایش احتمال بارداری زنان داشته باشد. افرادی که هر دو روش را با هم انجام می‌دهند حساسیت انسولین بیشتر و میزان تری گلیسیرید کمتری دارند.

  مدیر این تحقیقات می‌گوید: بررسی‌ها نشان داد که کاهش وزن و انجام ورزش میزان بارداری زنان را افزایش می‌دهد. تغییر شیوه زندگی یکی از مهم‌تر‌ین فاکتورها در تمامی روش‌های افزایش میزان بارداری است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست