ورزش راهکار مقابله با نارسایی قلبی

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #95550
  Avatarezamani
  مشارکت کننده

  رود تیلور، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر انگلستان، در این باره می گوید: «بیماران مبتلا به نارسایی قلبی نباید از ورزش کردن بترسند که مبادا به آنها آسیب برسد.»

  وی در ادامه می افزاید: «پیام ما برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مشخص است. ورزش کردن برای شما خوب است، باعث می شود شما احساس بهتری داشته باشید و حتی موجب طولانی تر شدن عمرتان می شود.»

  یافته های این مطالعه ناشی از آنالیز و تحلیل ۲۰ آزمایش با شرکت حدود ۴۰۰۰ بیمار مبتلا به نارسایی قلبی بود. به گفته محققان، در مجموع ورزش کردن در مقایسه با ورزش نکردن، با کاهش ۱۸ درصدی ریسک مرگ به هر علت و ۱۱ درصد کاهش ریسک بستری شدن در بیمارستان همراه است.

  به گفته محققان، مزایای ورزش بدون در نظر گرفتن شدت نارسایی قلبی یا سن، برای زنان و مردان یکسان است.

  نارسایی قلبی بدین معناست که قلب دیگر قادر به پمپاژ کافی برای تامین نیازهای بدن نیست. علائم آن شامل تنگی نفس، احساس خستگی و تجمع آب در پاهاست. هیچ درمانی برای این مشکل وجود ندارد.

  به گفته تیلور، ورزش کردن می تواند به طرق گوناگون برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مفید باشد. می تواند موجب بهبود تناسب اندام شود، تامین اکسیژن برای قلب را تقویت کند، ریسک ضربان نامنظم قلب را که می تواند علت مرگ ناگهانی باشد، کاهش دهد و جریان خون را بهبود بخشد.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست