وام گرفتن : عاملی برای چاقی

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #66929
  nikbakht
  مشارکت کننده

  دانشمندان آلمانی با انجام یک پژوهش روی شهروندان کشورهای غربی دریافته اند افرادی که بیش از دیگران وام می گیرند و بدهکارند، بیشتر از چاقی رنج می برند.
  واحد مرکزی خبر به نقل از روزنامه اینترنتی روسی لنتا گزارش داد: در سالهای گذشته شمار ساکنان کشورهای غربی که از عهده بازپرداخت وام ها برنمی آیند بسیار افزایش یافته است و حدود سه میلیون نفر معادل 7/6% خانواده های آلمانی با چنین مشکلی روبرو هستند.

  محققان دانشگاه مانتس با مقایسه داده های مربوط به 949 نفر که درپی ورشکستی یا ناتوانی در بازپرداخت وام به مشاوران مراجعه کرده اند، با اطلاعات مربوط به کسانی که بدهی ندارند، متوجه شدند بدهکاران دو برابر بیش از دیگران اضافه وزن دارند و دو و نیم برابر دیگران از چاقی رنج می برند؛ علاوه بر این بدهکاران بیش از دیگران مستعد ابتلا به افسردگی و استعمال دخانیاتند.

  به گفته اوا میونستر سرپرست محققان، بدهکاران بیش از دیگران می خورند تا بر اضطراب و افسردگی غلبه کنند و این در حالی است که کمتر از دیگران به غذای سالم دسترسی دارند.

  وی معتقد است عکس این قضیه نیز می تواند صحت داشته باشد یعنی افراد چاق به خاطر ناتوانی در یافتن کارهای پردرآمد بیش از دیگران بدهکار می شوند.

  منبع: سایت persian diet

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.