نوشیدن تنها دو لیوان آب قبل از غذا ،کاهش وزن

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #66567
  tavakoli
  مشارکت کننده

  نتایج یک تحقیق که به تازگی انجام شده نشان می دهد نوشیدن یک یا دو لیوان آب قبل از غذا بهترین روش برای مهار اشتها و کاهش وزن است.

  محققان اعلام کردند نوشیدن آب به انسان حالت سیری می‌دهد و از آن‌جا که آب کالری ندارد، نوشیدن زیاد آب قبل از غذا می‌تواند فرد را دچار مشکلات سلامتی کند.

  ‘برندا داوی ‘ از ‘ویرجینیا تک’ در ‘بلاکسبرگ’ گفت: در این مطالعه اخیر دریافته ایم که در طول ۱۲ هفته ، افرادی که قبل از سه وعده غذایی خود در روز آب می نوشیدند حدود پنج پوند (حدود دو کیلوگرم و نیم ) بیشتر از افرادی که نوشیدن آب را افزایش ندادند کاهش وزن داشتند.

  دلیل ساده این کاهش وزن این است که نوشیدن آب قبل از صرف غذا موجب پر کردن معده با ماده ای می شود که هیچ کالری ندارد و در نتیجه صرف آب انسان احساس سیری بیشتری می کند و در وعده های غذایی خود غذای کالری دار کمتری مصرف می کند.
  با وجود اینکه میزان دقیقی برای مقدار آبی که انسان باید بنوشد وجود ندارد اما کارشناسان توصیه می کنند که تشنگی می تواند راهنمای اکثر افراد سالم برای نوشیدن آب باشد.
  با این وجود بر اساس توصیه های عمومی برای نوشیدن، زنان باید در روز حدود ۹ فنجان انواع نوشیدنی از جمله آب بنوشند و مردان حدود ۱۳ فنجان مایعات مصرف کنند.

  محققان ویرجینیا در مطالعات خود ۴۸ فرد بالغ را در طی ۱۲ هفته مورد بررسی قرار دادند و آن‌ها را به دو گروه تقسیم کردند.

  این دانشمندان اعلام کردند: افراد که در طی روز ۳ بار قبل از غذا ۲ لیوان آب بنوشند، ۵ پوند (بیش از ۲ کیلوگرم) وزن کم می‌کنند.

  نتایج این تحقیقات که روی افراد ۵۵ تا ۷۵ ساله انجام شده در نشست ملی جامعه شیمی آمریکایی بوستون ارائه شده است.

  سرپرست این تحقیقات گفت: افراد برای کم کردن وزن بهتر از آب بنوشند و مصرف نوشیدنی‌های قنددار با کالری بالا را کم کنند.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.