میزان و تعداد شیردهی در طول شبانه روز

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #66361
  s.samadi
  مشارکت کننده

  شیرمادر هضم آسانی دارد و زمان و برنامه مشخصی برای تغذیه شیرخوار نمی توان ارائه کرد . این واقعیت طبیعی است که وقتی شکم شیرخوار بطور مرتب پر باشد و پستان ها پی در پی تخلیه شوند از بسیاری مشکلات شیردهی پیشگیری می شود . هیچ جدول زمانی نمی تواند مشخص کننده زمان شیردهی باشد . برخی کودکان زودتر از ۲ ساعت یکبار و برخی دیگر فواصل زمانی طولانی تر نیاز به تغذیه دارند .
  آنچه مسلم است اگر کودک از نظر افزایش وزن مشکلی نداشته باشد می تواند بعد از حدود ۲۰ دقیقه عمل شیردادن را قطع کنید و مطمئن باشید که کودک گرسنه نخواهد ماند .
  در مورد کودکانی که بعد از خوردن چند دقیقه شیر تمایل به خوابیدن پیدا می کنند و مادر مطمئن است که هنوز کودک سیر نشده است توصیه می شود که با عوض کردن پستان و یا گرفتن آروغ و نیز تعویض پوشک کودک را بیدار نگه داشته تا به شیرخوردن ادامه دهد . البته میزان خیس و کثیف شدن پوشک کودک معیار خوبی برای میزان سیرشدن کودک خواهد بود .
  در مورد بچه ای که فقط مدت کوتاهی شیرمی خورد بهتر است سعی کنید در فواصل زمانی کوتاهتر یا بطور مکرر و پی درپی به او شیر بدهید .
  یکی از معیارهای مهم در میزان کافی بودن شیرمادر جدول رشد کودک است هر کودک شیرخوار ماهانه حدوداً بین ۶۰۰-۵۰۰ گرم وزن اضافه می کنند که نشان دهنده سلامت کودک و کافی بودن شیرمادر است . البته کودک در ۲ هفته اول تولد وزن کم می کند .
  معیار دیگر در کافی بودن شیرمادر تعداد پوشک خیلی خیس کودک در شبانه روز است که بین ۶ تا ۸ عدد مناسب است . کودک برای ۶ هفته اول معمولاً ۲ تا ۵ بار مدفوع در طول روز خواهد داشت

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.