موز بخورید تا سکته نکنید

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #67723
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  موز به افرادي که داراي فشار خون بالايي هستند کمک مي کند همچنين خطر حملات قلبي را کاهش مي دهد. موز بهبود دهنده زخم مزمن معده و کاهش دهنده کلسترول مي باشد. ماده معجزه آسا موجود که در موز سيستم
  گردش خون را تنظيم مي کند پتاسيم است. تحقيق ديگري نشان داد که کساني که به طور روزانه به جيره غذايي خود پتاسيم اضافه مي کنند ضمن اينکه از حملات قلبي جلوگيري مي شود. بلکه باعث کاهش خون نيز مي گردد.
  اثر پتاسيم خيلي قوي است دانشمندان مي گويند افزودن پتاسيم به غذاي روزانه افراد باعث پايين آمدن فشار خون مي شود و وقتي که پتاسيم را از جيره غذايي حذف مي نمايند فشار خون بالا مي رود.همچنين تحقيقات نشان مي دهد که اثر موز بر روي زخم بيشتر از داروهاي گران قيمت است که به وسيله پزشک تجويز مي شود.
  موز سرشار از پتاسيم است و افراد مسني که مقادير کمي از اين ماده معدني را در بدن خود دارند،50 درصد بيش از سايرين در معرض خطر سکته قرار مي*گيرند.پتاسيم باعث گشاد شدن عروق خوني شده و به خارج کردن سديم از بدن کمک مي کند :P . همچنين سبزيجات داراي برگ سبز و شير از ديگر مواد غذايي هستند که پتاسيم زيادي در آنها موجود است. شيوه زندگي و رژيم غذايي نقش بسيار مهمي در بروز سکته دارد، بنابراين مي توان با کنترل اين دو عامل، ميزان خطر ابتلا به سکته را کاهش داد :P .

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.