مصرف مواد قندی افسردگی می آورد

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #87143
  p.damghanian
  مشارکت کننده

  یک مطالعه که به تازگی انجام شده است نشان می دهد که مصرف مقدار زیاد مواد قندی نه تنها موجب افزایش وزن شده بلکه باعث ابتلا به افسردگی، تشویش و اضطراب نیز می شود.
  مصرف مواد قندی افسردگی می آورد
  به گزارش ایرنا از هلث، محققان دانشگاه آتلانتای آمریکا با مطالعه بر روی موش ها متوجه شدند که مصرف یک رژیم غذایی مملو از فرکتوز در دوران نوجوانی موجب بدتر شدن افسردگی و تشویش می شود.
  آنها همچنین خاطر نشان می کنند که مصرف مقدار زیاد مواد قندی موجب تغییر واکنش مغز به تنش نیز می شود.
  فرکتوز قندی است که به طور طبیعی در میوه و سبزیجات یافت می شود اما به غذاهای پردازش شده و نوشیدنی ها نیز مانند بیسکوت و بستی افزوده می شود.
  محققان متوجه شدند که فرکتوز با ابتلا به اپیدمی های جدی مانند سرطان ها، بیماری قلبی، فشار خون، آسیب کبدی، دیابت نوع دو و حتی زوال عقل ارتباط دارد.
  اما اکنون محققان می گویند: مصرف زیاد قند موجب تحریک مسیری در مغز می شود که بر واکنش مغز به تنش اثر می گذارد.
  این موضوع می تواند موجب وخیم تر شدن علائم مرتبط با افسردگی و تشویش شود.این اثرات به ویژه در سال های نوجوانی حائز اهمیت هستند.
  قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تنش می تواند موجب افزایش فشار خون، سرکوب سیسم ایمنی بدن و افزایش خطر حمله قلبی و سکته مغزی شود.
  محققان متوجه شدند که یک مسیر ژنتیکی در مغز که نقش اساسی در تنظیم روش پاسخ مغز به تنش ایفا می کند در نتیجه مصرف رژیم غذایی قندی تغییر می کند.
  این یافته ها نشان می دهند که مصرف یک رژیم غذایی مملو از فرکتوز در سال های نوجوانی می تواند موجب تسریع رفتارهای افسردگی آور شود.
  پریسا دامغانیان- کارشناس ارشد تغذیه و رژِم درمانی

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.