مصرف زیاد گوشت قرمز کارکرد کلیه‌ها را مختل می‌کند

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #82218
  s.farzi
  مشارکت کننده

  مصرف زیاد گوشت قرمز به دلیل وجود اسیداوریک بالا در آن، کارکرد کلیه‌ها را مختل می‌کند.

  از آنجا که کلیه‌ها مسئول دفع ضایعات مواد غذایی در بدن هستند داشتن برنامه غذایی می‌تواند بسیار در سلامت کلیه‌ها موثر باشد.

  با توصیه بر مصرف روزانه 6 تا 8 لیوان آب در زمستان و 8 تا 10 لیوان آب در تابستان، کاهش مصرف آب را به شدت برای سلامت کلیه‌ها آسیب رسان است.

  آب ماده حلال بوده که مواد زائد و سموم را رقیق کرده و موجب دفع بهتر آنها از کلیه‌ها می شود. مصرف بیش از حد پروتئین و نیتروژن را برای کلیه زیان آور است در همین راستا مصرف بیش از حد حبوباتی همچون لوبیا و نخود به علت وجود مقادیر بالای نیتروژن و پروتئین در آنها برای سلامت کلیه‌ها زیان آور خواهد بود.

  همچنین مصرف بیش از حد گوشت و به ویژه گوشت قرمز به علت وجود اسیداوریک بالا در آن می‌تواند موجب فشار بر کلیه شده و در طولانی مدت بیماری نقرس ایجاد کرده و سلامت مفاصل و کلیه‌ها را تهدید کند.

  استفاده ورزشکاران از پودرهای تقویتی مجاز نبوده، این پودرها به دلیل وجود غلظت بالای پروتئین در آنها می‌توانند به شدت برای سلامت کلیه‌ها مضر باشند.

  افراد ورزشکار حتما در صورت استفاده از این پودرها میزان آن را با پزشک متخصص در میان بگذارند و تنها طبق تشخیص پزشک اقدام به استفاده از این پودرها کنند.

  اختلالات و نارسایی کلیه بدون علامت پیش می روند، افراد هر شش ماه یکبار نسبت به آزمایش به منظور اطمینان از سلامت کلیه‌های خود اقدام کنند.

  در صورتی که اختلالات اندکی در کارکرد کلیه‌ها وجود داشت باید افراد به سرعت با مشورت از پزشک و یا کارشناس تغذیه خود نسبت به رعایت برنامه غذایی صحیح اقدام کنند تا کلیه آنها بیشتر دچار آسیب نشود.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.