مصرف روزانه ۲ گرم زردچوبه از تحلیل سلول‌های بینایی پیشگیری می‌کند

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #82222
  s.farzi
  مشارکت کننده

  معاینه سالیانه چشم به شناسایی زودرس ضایعات ماکولا کمک می‌کند.

  افرادی که تغذیه‌ خوب ندارند و مواد زائد هم در بدنشان تجمع پیدا می‌کند بیشتر دچار دژنرسانس ماکولا (شکبیه چشم) می‌شوند، در سال‌های گذشته تصور می‌شد کمبود آنتی ‌اکسیدان‌ها، روی و ویتامین‌ها به عنوان عوامل خطرساز برای دژنرسانس ماکولا هستند و فرمول‌های زیادی درست می‌کردند.

  سلول‌ها باید در بدن دژنره شده و سلول‌های تازه را به ‌وجود آورند، اگر این کار انجام نشود نسج از بین می‌رود و مواد مختلف در بدن با هم تداخل می‌کنند و احتیاجات سلول‌ها را فراهم می‌کنند.

  ما اسفناج و کلم را فقط برای این نمی‌خوریم که در آنها لوتئین وجود دارد، کلسیم، ویتامین و مواد دیگر هم در این سبزی مفید وجود دارند، لذا تمام ویتامین‌ها که بالانس درستی داشته باشند برای بیمار ‌باید تجویز شود و هرچه نزدیک‌تر به غذای کامل باشد بهتر است.

  نوترینت‌های گیاهی مثل پلی فنول در سلامت چشم نقش عمده‌ای دارد، 9000 نوع از این مواد در غذا پیدا شده ولی همه را نمی‌توان در یک فرد یافت.

  مکسی ویژن انواع مختلفی از مواد را دارا هستند و تعدادی از نوترینت‌های گیاهی را هم دارد. مکمل‌هایی که تعداد کمی ‌از مواد را دارا باشند ممکن ‌است از یک ماده‌ بیش از حد مورد نیاز و از ماده‌ دیگر کمتر داشته باشد، حتی کاروتنویید‌ها هم با دوز بالا آسیب ‌رسان است.

  مصرف 500 میلی ‌ویتامین ‌C همراه با بیوفلاوینوئید و کولین و کیوتن هر روز مفید است، کیوتن یک آنتی‌اکسیدان بسیار سودمند است.

  ویتامین D3 خطر آنژیوژنز را کم می‌کند، مکسی ویژن 1200 واحد ویتامین D3 دارد تا حد ‌50 تا ‌80 نوموگرام درهر میلی‌لیتر و نه بیشتر می‌توان تجویز کرد. کپسول روغن ‌ماهی، 2 کپسول در روز علاوه بر خوراک ماهی سالمون 4‌ نوبت در هفته و خوردن پسته، گردو، بادام و دانه‌ها نیز مفید است. گردو و پسته لوتئین زیاد دارند که برای شبکیه مفید است.

  ماده‌ دیگر زکساتین (Zeaxanthin) که در فلفل‌های دلمه‌ای زرد رنگ وجود دارد. میزان کوآنزیم راکتیو پروتئین (c-reactive protein) را پایین می‌آورند که یک عامل خطرساز برای دژنرسانس ماکولا است.

  ماده‌ ترونیچر موجود در هسته‌ انگور و رزوراتول موجود در پوسته‌ انگور و عصاره‌ ‌انگور است. عصاره‌ بلوبری (سیاه‌گیله) که پلی‌فنول دارد دارای اثر تقویتی با آنتی‌اکسیدان‌های دیگر است. 20 میلی‌لوتئین همراه با زکساتین نیز مفید است ولی عوارض بیشتری دارد.

  چنانچه در معاینه‌ ته چشم ضایعاتی دیده ‌شود ممکن ‌است شروع دژنرسانس ماکولا باشد، مصرف روزانه 2 گرم زردچوبه برای پیشگیری از تحلیل سلول‌های ماکولا سودمند است.

  #101527
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  ممنون مطلب کاملی بود.
  در مطالعات دیده شده که دریافت زردچوبه در پیشگیری از آلزایمر نیز به طور معنادار کمک کننده است

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.