ماست دهان را خوشبو می‌کند

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #82322
  Shafiei
  مشارکت کننده

  اضافه نمودن ماست به رژیم غذایی به طور موثری در کاهش بوی بد دهان نقش دارد.تقریباهمه افراد با معضل بوی بد دهان برخورد داشته‌اند، این پدیده در هر صورت ناخوشایند است و در عین حال رنج آور، اهمیت این مسأله تا حدی است که مرتبأ تحقیقات جدیدی در مورد حذف یا کاهش این عارضه در حال انجام است.

  اهمیت مصرف ماست در برنامه غذایی روزانه برهیچ کس پوشیده نیست اما اگر جزو کسانی هستید که هنوز با اکراه آن را مصرف می‌کنید باید بدانید که مصرف مرتب ماست درکاهش بوی دهان و ایجاد نفس تازه و خوش بو نقش موثری دارد.

  تحقیق انجام شده در این مورد نشان داد که اضافه کردن 90 گرم ماست دوبار در روز به وعده‌های غذایی به مدت 6 هفته باعث کاهش 80 درصدی در عوامل ایجادکننده بوی بد دهان خواهد شد این اثر احتمالا به خاطر وجود باکتری‌های فعال موجود در این فراورده است.

  هرچند انجام تحقیقات بیشتر دراین مورد ضروری است اما می‌توان نتیجه گیری نمود که اضافه نمودن ماست به رژیم غذایی روزانه ممکن است به طور موثری در کاهش بوی بد دهان نقش داشته باشد.

  ذکر این نکته ضروری است که برای حذف کامل بوی بد دهان درمان‌های مناسب بیماری‌های لثه و پر کردن دندان‌های پوسیده ضروری خواهد بود.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.