فواید کاکائو برای سالمندان

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #92128
  s.shahemi
  مشارکت کننده

  یکی از مطالعات The American Journal of Clinical Nutrition نشان می‌دهد که مصرف فلاونول کاکائو می‌تواند عملکرد شناختی، فشار خون و وضعیت متابولیسم را در بین سالمندان بهبود ببخشد. این مطالعه که با مخففی از نام‌های انگلیسی کاکائو، شناخت و پیری، CoCoA نام گرفته، با حمایت شرکت Mars انجام شده و یکی از محققان این مطالعه نیز از کارمندان همین شرکت است.

  به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سلام دکتر، این مطالعه بر روی تعدادی سالمند انجام شد که هیچ شواهدی نشان نمی‌داد که دچار اختلال شناختی باشند، و در واقع از آن‌ها خواسته شد که هر روز به مدت ۲ ماه از نوشیدنی‌های کاکائویی با فلاونول زیاد استفاده کنند. در طول این مطالعه، بعد از هر بار استفاده از این نوشیدنی‌های کاکائویی، عملکرد و توانایی ذهنی این سالمندان مورد بررسی قرار می‌گرفت تا تغییرات احتمالی توسط محققان ثبت شود.

  نتایج نهایی نشان داد سالمندانی که از نوشیدنی کاکائویی با فلاونول زیاد استفاده می‌کنند، از نظر عملکرد شناختی بهبود می‌یابند. حتی سالمندانی که از فلاونول کم استفاده کرده بودند،‌ کمی بهبود یافته بودند. این محققان اعلام کردند: «داده‌های نهایی ما نشان می‌دهد که مصرف همیشگی فلاونول می‌تواند سلامت عملکرد شناختی را با افزایش سن تامین کند».

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.