غذایی برای تسکین دردهای مفاصل

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #92226
  m.jarahzadeh
  مشارکت کننده

  علیرضا عباسیان اظهار داشت: از دیدگاه طب سنتی دردهای مفاصل به دلیل تجمع اخلاط زائد و امتلا بدن از مواد زائد است.

  به گزارش تسنیم، به گفته وی کم خوری و گرسنگی کشیدن از درمان‌های اصلی بیماران دچار دردهای مفاصل است.

  این متخصص طب سنتی اضافه کرد: مصرف غذاهای سبک و سهل الهضم در بیماران دچار دردهای مفاصل می‌تواند در درمان این بیماران موثر باشد, مانند تخم مرغ عسلی, ابگوشت‌های ساده از گوشت گوسفند و گوشت پرندگان بدون تلیت کردن بسیار مفید است.

  افراد دچار دردهای مفاصل بهتر است که شب‌ها غذای زیاد مصرف نکنند
  عباسیان افزود: افراد دچار دردهای مفاصل بهتر است که شب‌ها غذای زیاد مصرف نکنند, از باهم خوری و برهم خوری نیز پرهیز داشته باشند, از پری شکم و خوابیدن با شکم پر نیز پرهیز کنند.

  وی بیان کرد: برای رفع دردهای مفاصل روزه داری بسیار خوب است, بهتر است شام 2 تا 3 ساعت قبل از خواب مصرف کنند. البته خوابیدن با شکم پُر خود از علل بروز دردهای مفاصل است.

  این متخصص طب سنتی ادامه داد: افراد دچار دردهای مفاصل از حرکت بعد از غذا بسیار مضر است همچنین از فعالیت‌های فکری و روحی شدید هنگام غذاخوردن و 2 ساعت بعد از غذا خوردن پرهیز کنند.

  مصرف نخود آب به تسکین دردهای مفاصل کمک می‌کند
  عباسیان یادآور شد: گوشت شتر مرغ،گوشت بچه شتر, شیره خرما ، نارگیل، خرما,کلم، زیتون و روغن آن، شبت، جعفری، گشنیز، برگ چغندر،کرفس, نخود و مصرف نخودآب به این ترتیب که نخود پخته همراه با دارچین و زعفران همراه با کمی آب گوشت بهترین غذا برای رفع دردهای مفاصل است؛ این غذا برای مواقعی که درد زیاد است, بسیار مفید بوده و تسکین می‌دهد.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.