عسل به بهبود زخم های عفونی کمک می کند

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #75355
  ezamani
  مشارکت کننده

  [align=justify]نتایج یک تحقیق نشان می دهد که عسل یک ماده موثر در بهبود زخم های عفونی است و حتی مقاومت باکتریایی به آنتی بیوتیک ها را از بین می برد.
  در این مطالعه که در کنگره میکروبیولوژی انگلیس انجام شده است ، نحوه واکنش عسل به سه گونه باکتری که معمولا موجب عفونت زخم ها می شوند، بررسی شد.
  نتایج این تحقیق نشان داد که عسل می تواند به روش های مختلف در رشد این باکتری ها خلل وارد کند، بنابراین این ماده غذایی ارزشمند یک گزینه مناسب برای درمان زخم های عفونی مقاوم به دارو است.
  به نقل از ایرنا، عسل از مدت ها پیش به دلیل خاصیت ضد میکروبی خود مورد توجه بوده است و هم اکنون نیز در طب سنتی به عنوان درمان کننده موضعی زخم ها استفاده می شود. در این مطالعه نقش عسل در مهار باکتری های عفونی کننده زخم ها، در سطح مولکولی مطالعه شد.
  نتایج این مطالعه نشان داد که عسل می تواند مانع از اتصال باکتری به بافت ها شود. این اتصال یک مرحله ضروری برای آغاز عفونت حاد است.
  همچنین عسل می تواند حساسیت باکتری ها را نسبت به آنتی بیوتیک ها افزایش دهد و در نتیجه ، مقاومت به آنتی بیوتیک را مهار کند.
  این تحقیق نشان می دهد که مصرف آنتی بیوتیک به همراه عسل نسبت به مصرف آنتی بیوتیک به تنهایی، تاثیر بیشتری بر روی عفونت های مقاوم به دارو خواهد داشت.
  به اعتقاد متخصصان استفاده از روش های نوین و موثر برای کنترل عفونت در زخم ها ضروری است اما این روش ها نباید مقاومت به آنتی بیوتیک ها را افزایش دهد و مشکل درمان را دوچندان کنند.[/align]

  #99095
  farzaneh negahban
  مشارکت کننده

  با وجود همه خواص عسل باید در مصرف آن اعتدال را رعایت کرد، از نظر جذب، عسل دقیقا مثل همان قند خالص جذب می‌شود. ترکیب اصلی عسل ساکاروز و فروکتوز و گلوکز است که به طور معمول ساکاروز آن بیشتر است. یک قاشق چای‌خوری عسل مثل 5 گرم قند 20 كیلوکالری انرژی دارد. و به مقدار بسیار جزیی پتاسیم، فسفر و آهن دارد که قابل‌ملاحظه نیست.

  بسیاری از مردم عسل را جزو قندهای طبیعی دانسته و فکر می‌کنند چاق‌کننده نیست. این باور کاملا اشتباه است.

  #99099
  ezamani
  مشارکت کننده

  تذکر به جایی بود خانم نگهبان، ممنون. در ضمن باید یادآوری کنم که مصرف عسل در کودکان زیر یکسال نیز به علت احتمال بروز مسمومیت بوتولیسم ممنوع است.

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.