شواهد بیشتر در مورد تاثیر کافئین در تقویت حافظه

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #79841
  Shafiei
  مشارکت کننده

  شواهد فزاینده‌ای حاکی از اثر مصرف کافئین در کمک به درمان یا پیشگیری از بیماری آلزایمر، با نتایج دو بررسی جدید تقویت شده است.
  پژوهشگران فلوریدایی می‌گویند دوز روزانه 500 میلی‌‌گرم کافئین – که معادل پنچ فنجان 225 گرمی قهوه است- مشکلات حافظه را در موش‌هایی برطرف کرد که طوری پرورش داده شده بودند که علائم شبیه آلزایمر را بروز دهند. این موش‌ها پس از آنکه دو ماه با کافئین درمان شدند،‌ در آزمون‌های حافظه نمرات مشابهی با موش‌های طبیعی در همان سن به دست آوردند که هرگز علائم آلزایمر را نشان نداده بودند.
  یک بررسی دیگر هم که نتایج آن در نسخه آنلاین “مجله ی بیماری آلزایمر” منتشر شده است، نیز نشان داد که؛ کافئین بالای خونی و مغزی می تواند بتا آمیلوئید،‌ پروتئینی که در ساختار پلاک‌های شاخص بیماری آلزایمر انسانی شرکت دارد،‌ را به اندازه نصف کاهش دهد.
  به بیان نویسنده ی مسئول این پژوهش: “این یافته‌های جدید شواهدی را فراهم می‌آورد که نشان می دهد کافئین ممکن است درمانی عملی برای بیماری آلزایمر باشد، و نه صرفا شیوه‌ای برای محافظت در برابر این بیماری. این یافته‌ها به خصوص از این لحاظ مهم است که کافئین داروی بی‌خطر برای اکثر افراد است،‌ به آسانی وارد مغز می‌شود،‌ و به نظر می‌رسد که مستقیما بر فرآیند بیماری اثر می‌گذارد.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.