زرد چوبه دشمن سلولهای سرطانی است

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #66931
  nikbakht
  مشارکت کننده

  دانشمندان نشان داده اند ماده یی شیمیایی در ادویه زردچوبه وجود دارد که می تواند سلول های سرطانی را نابود کند. از دیرباز تصور می شد این ماده موسوم به «کرکامین» خواص شفابخش دارد و هم اکنون آزمایش هایی روی آن به عنوان دارویی برای معالجه آرتروز و حتی فراموشی درحال انجام است.
  آزمایش های تازه توسط تیمی در «مرکز تحقیقات سرطان کورک» نشان می دهد این ماده می تواند سلول های سرطان مری را در آزمایشگاه نابود کند. متخصصان سرطان گفتند این یافته ها که در نشریه «ژورنال سرطان بریتانیا» تشریح شده است، می تواند در یافتن معالجات تازه به پزشکان کمک کند.
  دکتر «شارون مکنا» و تیم تحت سرپرستی او دریافتند «کرکامین» ظرف 48 ساعت پس از ورود به بدن شروع به کشتن سلول های سرطانی می کند. «کرکامین» باعث ارسال علائم مرگبار سلولی شد و سلول ها شروع به هضم خود کردند. دکتر «مکنا» در این باره گفت: «دانشمندان از مدت ها قبل می دانستند که ترکیب های طبیعی به طور بالقوه توان معالجه سلول های معیوبی که سرطانی شده اند را دارند و ما بو برده بودیم که کرکامین ممکن است خاصیت درمانی داشته باشد.» دکتر «لسلی واکر» مدیر اطلاعات سرطان در موسسه تحقیقات سرطان بریتانیا گفت: «این یک تحقیق جالب است که این امکان را ایجاد می کند که شاید بتوان مواد شیمیایی طبیعی موجود در زردچوبه را به دارویی جدید برای معالجه سرطان مری تبدیل کرد.» وی در ادامه افزود: «میزان ابتلابه سرطان مری از دهه 70 تاکنون بیش از 50 درصد بالارفته است و تصور می شود این وضع به افزایش میزان چاقی، مصرف الکل و بیماری ترش کردن مربوط باشد، بنابراین یافتن راه هایی برای جلوگیری از این بیماری نیز مهم است.»

  منبع: سایت persian diet

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.