زردچوبه خاطرات بد را از ذهن پاک می کند.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #87521
  ezamani
  مشارکت کننده

  [align=justify]دانشمندان متوجه شدند که کوریکوم، یا ماده زردرنگی که در زردچوبه یافت می‌شود، می‌تواند مانع از ایجاد خاطرات بد در ذهن شما شود، و خاطرات ترس آور را نیز از ذهن شما پاک کند. تحقیقات جدید این امیدواری را بوجود آورده که درمانی برای این نوع از اختلال‌های روانی پیدا شده باشد.

  روان‌شناسان دانشگاه سیتی در نیویورک آمریکا با آزمایش‌هایی که روی موش‌ها انجام دادند متوجه شدند رژیم غذایی سرشار از زردچوبه می‌تواند باعث زدوده شدن ترس از موش‌ها شود.

  پروفسور گلن شیف، مدیر گروه تحقیقاتی گفت: مصرف زردچوبه می‌تواند برای بیمارانی که از استرس پس از رویدادهای فاجعه بار رنج می‌برند و کسانی که دچار دلهره هستند نوید بخش باشد.

  گفتنی است؛ خاطره‌ها در مغز از برقراری پیوندهای جدید بین نورون‌ها مغزی بوجود می‌آید.این پیوند‌ها در ابتدا شکننده هستند، اما به تدریج در مغز پایدار شده و وارد حافظه بلند مدت می‌شوند، فرآیندی که به آن «محکم شدن» می‌گویند.

  وقتی خاطره‌ای قدیمی را به یاد می‌آورید، بطور موقت آن خاطره بار دیگر زنده می‌شود و مانند یک خاطره تازه عمل می‌کند.

  پروفسور شیف می‌گوید: به عبارت دیگر اگر اتفاقی نیافتد، این خاطره ترس آور بار دیگر به حافظه بلند مدت سپرده می‌شود، و مجددا «بازتحکیم» می‌شود. اما ما متوجه شدیم که می‌توانیم وارد مغز شویم، و از «بازتحکیم» خاطرات ترس آور جلوگیری کنیم. ما عملا می‌توانیم آن‌ها را پاک کنیم. این کاری است که رژیم غذایی غنی شده با زردچوبه می‌تواند انجام دهد.

  پروفسور شیف گفت که زردچوبه خاصیت «ضدالتهابی» نیز دارد، و شاید به همین دلیل باشد که بر خاطرات ترس آور هم تاثیر می گذارد. این خاصیت «ضد التهابی» می‌تواند در درمان آلزایمر، افسردگی، دلهره و ناهنجاری‌های پس از فاجعه مورد استفاده قرار گیرد.
  [/align]

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.