دلایل مهم چاقی در دوران شیردهی

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #66977
  heydari
  مشارکت کننده

  دلایل مهم چاقی دردوران شیردهی
  از علل مهم چاقی دردوران شیردهی یکی عدم تحرک و دیگری همین تصور غلط نیاز به انرژی فراوان برای تامین رشد نوزاد است. توصیه‌های زیر برای بازگشت شما به وزن طبیعی در هنگام شیردهی مهم است:
  ۱- از چاقی و افزایش وزن بی‌‌رویه ناشی از بارداری خود نهراسید. هیچ هنگام، حتی پس از افزایش وزن زیاد که در دوران بارداری به‌دلیل روش ناصحیح تغذیه برای شما ایجاد شده است، برای جلوگیری از عوارض جانبی چاقی و بیماری‌های متابولیک دیر نخواهد بود. علاوه بر این، توصیه اکید متخصصان آن است که قبل از آنکه قصد بارداری مجدد داشته باشید، حتما وزن خود را به حد مطلوب باز گردانید.
  ۲- شما می‌توانید پس از ماه اول شیردهی تلاش برای بازگشت به وزن طبیعی خود را شروع کنید. البته نیازهای تغذیه‌ای شما در این دوران با زمان‌های دیگر عمر متفاوت است. از طرف دیگر، سرعت کاهش وزن شما با حالات معمولی قطعا متفاوت خواهد بود. مطالعات معتبر علمی اخیر حاکی از آن است که کاهش وزن، نیم کیلوگرم در هفته در بین هفته‌های ۴ تا ۱۴ پس از بارداری حتی در مادرانی که نوزادشان فقط از شیر آنان تغذیه می‌کند باعث کاهش ترشح شیر و نیز کمبود رشد نوزادان نمی‌شود. به‌شرطی که رژیم آنان منطقی تنظیم شود. لذا تنظیم انرژی و ریزمغذی‌های لازم و نیز رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی باید توسط متخصص تغذیه تنظیم شود.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.