درمان آنمی

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #78000
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  اگر كم‌خوني شديد داشته باشد، به تزريق خون نياز داريد. وقتي بدن نمي‌تواند به خوبي گلبول‌هاي قرمز توليد کند، كم‌خوني با پيوند حل مي‌شود. در اين موارد، مغز استخوان و خوني که يک نفر هديه مي‌کند مي‌تواند کمبود کار مغز استخوان را جبران کند. در اين صورت، بدن گلبول خوني سالم توليد مي‌کند.
  جلوگيري از كم‌خوني : جلوي برخي كم‌خوني‌ها را مي‌توان با رژيم غذايي گرفت. گوشت قرمز، جگر، ماهي، عدس، لوبيا، برگ سبز گياهان و ميوه‌هاي خشک شده حاوي آهن هستند. علاوه بر اين بايد غذاهايي که ويتامين B12 و فوليک‌اسيد دارند مثل تخم مرغ، لبنيات، اسفناج و موز مصرف شود. بسياري از نان‌ها، سرلاک هاي صبحانه و ديگر غذايي‌هاي که با ويتامين B12 و اسيد فوليک غني شده‌اند هم مي‌توانند موثر باشند. ويتامين C موجود در مرکبات، برخي ميوه‌ها و سبزيجات به بدن کمک مي‌کند آهن جذب کند.
  ميزان بيش از اندازه آهن: ميزان بيش از اندازه آهن مشکلات جدي‌اي ايجاد مي‌کند. اين حالت مي‌تواند نتيجه تزريق بيش از اندازه خون به بيمار يا يک بيماري ارثي باشد. ميزان بيش از اندازه آهن مي‌تواند به ارگان‌هايي مانند کبد، قلب و غدد پانکراس آسيب وارد کند. مي‌توان ميزان زياد آهن در بدن را با خون دادن و دارو کاهش داد.
  زندگي با كم‌خوني: درمان كم‌خوني باعث مي‌شود انرژي شما افزايش يابد و در زندگي روزانه شادابي بيشتري داشته باشيد. خيلي از افراد مي‌توانند با يک رژيم مناسب استفاده از مکمل‌هاي ويتامين و آهن كم‌خوني خود را کنترل کنند. اگر مشکل خوني داريد، کنترل شرايط مي‌تواند کمکتان کند از كم‌خوني جلوگيري کنيد.
  منبع: Prevention

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.