خوراکی های معمولی، اما خطرناک

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #87002
  z.yari
  مشارکت کننده

  بعضی از خوراکی هایی که ما هر روز می خوریم، ممکن است که بسیار خطرناک باشند.
  البته زیاده روی در خوردن هر خوراکی و ماده غذایی می تواند به بیماری شدن ما بیانجامد اما این پنج خوراکی معمولی که در این پست به شما معرفی می کنیم، می توانند سمی باشند. آیا شما هم این خوراکی ها رو می شناسید؟ با خواندن ادامه این مطلب،‌ حتماً به شدت تعجب می کنید.
  حبوبات
  همه ما می دانیم که حبوبات دارای خواص بسیار زیادی هستند و ما از اونها در تهیه سالاد، در غذاهای برنجی و در سوپ ها استفاده می کنیم. همچنین، حبوبات از ارکان مهم رژیم گیاهخواری هستند زیرا سرشار از مواد مغذی، فیبر، پروتئین، کربوهیدرات، فولات و آهن هستند. اما این مواد غذایی سالم، یک وسیله دفاع شخصی از خودشون دارند که برای ما مضر است. حبوبات حاوی مقدار زیادی لکتین (Lectin) هستند. لکتین، نوعی پروتئین است که مانند حشره کش عمل می کند و می تواند باعث بیماری ما شود.
  به همین دلیل توصیه می شود که حبوبات رو حتماً به مدت حداقل ده دقیقه بجوشانیم تا سم طبیعی اونها از بین برود. پختن حبوبات در آبی که به نقطه جوش نرسیده است، ممکن است که این سم طبیعی رو بدتر کند. پس حتماً باید آب به جوش بیاید. استفاده از کنسرو حبوبات مانعی ندارد زیرا حرارت کافی بر روی اونها اعمال شده است.
  بادام
  خیلی از ما بادام رو به عنوان یکی از انواع مغزها می شناسیم اما بادام در واقع، نوعی دانه است و خیلی از بادام هایی که ما فکر می کنیم خام هستند، در واقع خام نیستند. علت هم این است که بادام های خام، تلخ هستند و به طور طبیعی حاوی سیانید هستند. بله درست خواندید، سیانید! همان ماده ای که در قرص های آفت کش وجود دارد!
  خرد کردن، گاز زدن و جویدن و تخریب بادام به هر طریقی، سیانید رو فعال می کند. در آزمایشی که بر روی یک زن ۶۷ ساله در سال ۱۹۸۲ انجام شد، خوردن ۴ تا ۵ بادام تلخ، باعث نشئگی سبک، تهوع و انقباضات شکمی گردید و وقتی که تعداد مصرف به ۱۲ عدد بادام تلخ رسید، بعد از ۱۵ دقیقه، فرد دچار درد شکمی شدید شده و در نهایت به بیمارستان منتقل شد. البته این خانم زنده ماند اما تا نزدیکی مرگ قدم بر داشت.
  بنا بر اونچه که گفته شد، فروش بادام تلخ در کشور آمریکا، قدغن شده است و توصیه می شود که از بادام شیرین و سایر انواع بادام استفاده شود.
  سیب، زردآلو، هلو، آلو و گیلاس
  هسته سیب، هلو، آلو و زردآلو و گیلاس مانند اونچه که درباره بادام تلخ گفته شد، حاوی سیانید است که وقتی شکسته، جویده یا خرد می شود، سیانید موجود در اون هم فعال می شود. معمولاً خوردن یک هسته از این نوع میوه ها، عکس العمل منفی ایجاد نمی کند اما اگر بیش از یک عدد دانه یا هسته اونها خورده شود، می تواند اثرات منفی ایجاد کند. پس حواسمون باشد که از این به بعد وقتی که سیب می خوریم، دانه های وسط اون رو حتماً جدا کنیم و نخوریم.
  ریواس
  برگ های سبز انتهای ریواس، پر از ترکیبات اسید اگزالیک و احتمالاً گلیکوزیدهای آنتراکوئینون، هستند. کمترین ضرری که این ترکیبات دارند این است که باعث گیجی، سوزش دهان و شکم درد می شوند و در حالت های بدتر می توانند منجر به بروز سنگ کلیه، تشنج و حتی کما شوند. خلاص شدن از شر این برگ ها کار ساده ایست. فقط باید مراقب جایی هم که این برگ ها رو می ریزیم باشیم چون ممکن است که حیواناتی رو هم که به سراغ زباله ها می روند، بیمار کنند.
  سیب زمینی
  خود سیب زمینی مشکلی ندارد اما برگ های سبز و ساقه اون حاوی سولانین هستند. سولانین، حتی در مقادیر بسیار کم هم سمی است. پس باید از خوردن بخش های سبز سیب زمینی که در زیر پوست اون قرار دارند یا به صورت جوانه از سیب زمینی، بیرون زده اند، باید جدا شده و دور ریخته شوند. اثرات سولانین شامل: هذیان، اسهال، تن و در حالت های بدتر، توهم، کاهش شدید دمای بدن، شک و فلج، می باشد.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.