خطرات و عوارض استفاده از چیپس و پفک برای کودک

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #116397
  heidary
  مشارکت کننده

  خطرات و عوارض استفاده از چیپس و پفک برای کودک

  تغذیه

  چیپس و پفک یکی از خوراکی هایی که کودکان نسبت به آن علاقه ی شدیدی دارند ، و برخی از پدر و مادران نسبت به خوردن این خوراکی ها توسط کودکشان حساسیتی به خرج نمی دهند. اما آیا با خطرات و عوارض چیپس و پفک آشنایی دارید؟ آیا میدانید خوردن این خوراکی ها چه تاثیراتی بر سلامت فرزندتان می گذارد؟

  مصرف چیپس و پفک کودکان را از تغذیه ای سالم محروم می کند. در مراحل تهیه پفک، پودر ذرت پرس می شود و در حرارت بسیار بالا قرار می گیرد تا به صورت حجیم درآید. در چنین شرایطی روغن موجود در پفک می سوزد و تولید پراکسید می کند که در حرارت و نور، مقدار آن بیشتر است و خوردن آن سلامت کودک را تهدید می کند. همچنین، میزان بالای نمک پفک و شوری آن موجب عادت ذائقه کودکان به شوری شده و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری فشارخون را افزایش می دهد که در بزرگسالی زمینه ساز بیماری های قلبی ـ عروقی و سکته های مغزی می شود. براساس این مطالعات، پفک ۹ برابر حجم خود آب جذب می کند. کودک با خوردن پفک و به دنبال آن آب احساس سیری کاذب کرده و در نتیجه از خوردن غذای سفره محروم و دچار کمبود تغذیه ای می شود.

  مصرف چیپس نیز به دلیل شوری و روغن زیاد ، همان خطرات ذکر شده در بالا را برای سلامتی بدن در بر دارد. کارشناسان تغذیه توصیه می کنند در صورت مصرف اینگونه تنقلات، بسیار کم و از انواع معتبر آنها با بسته بندی بهداشتی استفاده شود، زیرا چیپس های فله ای در روغن چند بار مصرف، درست می شوند که احتمال سرطان زایی دارند. چیپس نیز موجب سیری کاذب می شود و به دلیل اینکه تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد کودکان را در بر ندارد ، مصرف مداوم آن قبل از غذا موجب محروم شدن کودک از غذاهای اصلی و در نتیجه کمبودهای غذایی می شود.

  .
  منبع : pezeshk.us

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.