حذف صبحانه بافتهای بدن را دچار گرسنگی‌های پنهان می‌کند

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #79416
  e.amini
  مشارکت کننده

  متاسفانه اغلب جوانان به خصوص دختران صبحانه را حذف کرده و مصرف تنقلات بی‌ارزش را جایگزین میان‌ وعده می‌کنند، غافل از اینکه با این روش تغذیه، سلول‌ها و بافت‌های بدن خود را دچار گرسنگی‌های پنهان می‌کنند.

  مصرف روزانه 3 سهم گروه شیر و لبنیات، 2 تا 3 سهم گروه گوشت و حبوبات، 3 تا 5 سهم گروه سبزی‌ها و میوه‌ها و 6 تا 11 سهم گروه نان و غلات برای نوجوانان توصیه می‌شود.

  نوجوانان باید هر روز از سه وعده غذای اصلی و 2 میان وعده در طول روز استفاده کنند.

  45 تا 55 درصد انرژی مورد نیاز روزانه هر فرد از کربوهیدرات‌ها، 30 درصد از چربی‌ها و 15 تا 20 از پروتئین‌ها تامین می‌شود و تنوع و تعادل لازم در برنامه غذایی هفتگی باید رعایت شود.

  وعده‌های غذایی و میان‌ وعده‌ها، به خصوص صبحانه و میان وعده نیمروز، تاثیر بسیار زیادی در ایجاد اشتها، تامین انرژی و مواد مغذی لازم برای فعالیت‌های جسمی ‌و آماده‌سازی مغز برای یادگیری و افزایش قدرت حافظه دارد این در حالی است که متاسفانه اغلب جوانان به خصوص دختران صبحانه را حذف و مصرف تنقلات بی‌ارزش را جایگزین میان‌ وعده می‌کنند.

  مهم ترین مواد معدنی مورد نیاز برای رشد دختران شامل آهن، کلسیم، روی و منیزیم هستند، ویتامین‌های A، گروه B و C ، اسید‌های چرب امگا 3 و امگا 6 نیز لازم و ضروری هستند.

  بیشتر: سلامت نیوز

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.